Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA ztrácejí autoritu

Podle J. Greena z American Thinker, webu kritického k americké vládě, USA v poslední době ztrácejí autoritu ve světě. Neúspěšná válka proti Rusku na Ukrajině, klesající akceptace amerického dolaru, neúspěch protiruských sankcí atd. vedou k tomu, že nejen Rusko, ale i Čína, Indie, Írán, KLDR, Jižní Amerika atd. ztrácejí respekt k USA. Jednoduše řečeno, svět se již USA nebojí. A od nynějška to bude pravděpodobně ještě horší.

  • usa-ztraceji-autoritu
  • usa-ztraceji-autoritu
  • usa-ztraceji-autoritu

Úcta k americkému režimu však klesá i uvnitř USA. Napomáhají tomu ideologické rozpory, klesající obchodní aktivita, úbytek strategických zásob ropy, bouřlivý příliv migrantů z celého světa, pokles prestiže americké armády /začal po stažení USA z Afghánistánu/, neschopný americký prezident, kterému se už jeho voliči smějí a on je na oplátku nazývá fašisty, arogantní nátlak na evropské a asijské spojence... To vše signalizuje úpadek autority USA. V ekonomickém, sociálním, duchovním i bezpečnostním smyslu.

Škoda, že USA v roce 2021 neposlechly H,Kissingera, který trval na tom, aby Ukrajina byla neutrální zemí mimo jakékoli vojensko-politické bloky pod ruskou a americkou garancí. Škoda, že dnešní režim USA nevzal vážně varování odborníků, že Rusko nikdy nepřijme Ukrajinu jako gigantickou vojenskou základnu namířenou proti němu před branami svého hlavního města. Dnešní vývoj v USA je výsledkem nerespektování těchto varování.

Co bude následovat ? Vyřeší nadcházející prezidentské volby a nástup další, např. republikánské administrativy, americké problémy ? Možná ano a možná ne. A možná je na zvrat už pozdě...

Zdroj: https://dedic.blog.pravda.sk/2023/03/13/usa-stracaju-autoritu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře