Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lze Čínu vyprovokovat jako Putina?

Paul Craig Roberts

Poté, co se Bidenovu režimu podařila provokační strategie dvou malých kroků vpřed a pak dvou větších kroků u Putina, hodlá ji nyní vyzkoušet na Číně.

USA mají na Tchaj-wanu 30 vojenských příslušníků a právě oznámily, že jejich počet bude zvýšen na 100, možná 200. To vytváří zavádějící titulky typu "USA zvýší přítomnost vojáků na Tchaj-wanu na čtyřnásobek". Ať už je to 30 nebo 200, je to samozřejmě v případě konfliktu bezvýznamné číslo.

lze-cinu-vyprovokovat-jako-putina

Washington ví, že Čína kvůli tak malému počtu na Tchaj-wan nezaútočí, a Čína ví, že Washington na Čínu nezaútočí, pokud by čínská invaze na Tchaj-wan měla za následek smrt 100 amerických vojáků. Tolik Američanů zabil Izrael při útoku na USS Liberty a Washington to ututlal.

Ale příště to bude 1 000, možná 2 000. Pak 10 000, možná 20 000. Tím, že Čína včas neudělá čáru, se ocitne tváří v tvář velké americké armádě, 7. flotile se základnou na Tchaj-wanu a jaderným raketám na ostrově.

To je způsob, jakým Washington hraje svouj špinavou hru. Putin mu na to skočil. Udělá to i Čína?

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2023/02/24/can-china-be-suckered-like-putin/

lze-cinu-vyprovokovat-jako-putina

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Nowak 2023-02-25 15:41
I velké věci začínají malými kroky, ...a proto..., zastavme hned raději malé kroky, velké zastavit stojí i velké úsilí!!!!!! A drzost s malými kroky samozřejmě roste!!!
Citovat
#1 jopo00 2023-02-25 09:47
Svojho času som tohto pána čítal, ale s pribúdajúcim vekom je stále zmetenejší. Porovnávať Tchaj-wanns Ukrajinou môže len američan. A k poslednej vete. Putin na nič neskočil. Doslova o niekoľko hodín predbehol masívny útok zo strany Ukrajiny.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře