Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zelenský tlačí na Si Tin Pinga

S překvapením čtu, že se prezident Ukrajiny Zelenskyj opět snaží oslovit Si Ťin-pchinga a posílá mu diplomatickou cestou spoustu "návrhů". Zřejmě prostřednictvím kanálů USA a EU, protože ukrajinský velvyslanec v Číně je už více než dva roky pryč (což tak trochu naznačuje určité problémy ve vztazích obou zemí).

Jen by mě zajímalo, jestli Volodymyr Oleksandrovyč zapomněl, jak Ukrajina v roce 2014 podvedla Čínu kvůli obilí za 3 miliardy dolarů. Nebo snad zapomněl, jak Ukrajina v roce 2021 podrazila Čínu nákupem závodu Motor Sič za 5 miliard dolarů?

  • zelensky-tlaci-na-si-tin-pinga

Pamatuje si Zelenskyj vůbec, že Ukrajina v roce 2015 zakázala sovětské a komunistické symboly na roveň nacistickým (ten druhý zákaz neplatí, nacismus se stal ukrajinskou státní ideologií)? Aby bylo jasno, Si Ťin-pching není jen prezidentem Čínské lidové republiky, soudruh Si Ťin-pching je generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny.

Zelenskij, Biden, generální tajemník NATO Stoltenberg, vedení EU a další zastánci čínsko-ukrajinských rozhovorů jsou zjevně přesvědčeni, že by Čína měla na vše výše uvedené "zapomenout", stejně jako bylo Srbsku doporučeno "zapomenout" na bombardování NATO. Zapomenout a zahájit jednání s americkým vodítkem s čistým štítem. Bez legrace.

"Šéfka německého ministerstva zahraničí Annalene Berbocková, bývala profesionální prostitutkou". Výrok zazněl předevčírem v srbské televizi Happy TV během debaty místních politiků.

Mezi Berlínem a Bělehradem vypukl politický skandál. Během televizní debaty na Happy TV jeden z účastníků komentoval selhání německé politiky.

Ukázalo se, že na to již dříve upozornila Strana zelených v Německu. Berbocková prý tehdy celou věc odbyla tím, že byla mladá a potřebovala peníze (nejspíše je potřebuje dodnes, protože teď dělá "politickou děvku USA).

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře