Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Brusel to vyhraje, ale co my

Asi už jsme všichni kroutili hlavou nad zprávou o činnosti jakési bruselské úřednice jménem Helena Dalli, která vydala pokyny pro »inklusivní komunikaci» v rámci evropských komisí.

Její pokyny chtěly vymazat některá slova – například Vánoce, a i některá jména spojená s křesťanstvím – třeba Marie nebo Jan. Josef, Ondřej, Filip, Daniel, Marek, Lukáš atd. by snad nevadili, nevím, nečetl jsem to. Dalli zřejmě bibli nezná.

  • brusel-to-vyhraje-ale-co-my

Jedná se tedy o omezení vlivu náboženství na dnešní společnost. Ovšem evropská komise se staví pouze proti jednomu náboženství. Není tam ani zmínka, že by se nemělo říkat třeba ramadan, nebo že by se dětem neměla dávat jména jako Mohamed či Ali.
 
Jedná se tedy o jasný tah proti křesťanství. Nelze se tomu divit, protože to je cíl veškerých «pokrokových» snah. A nakonec budou mít i úspěch, protože my sice mluvíme o křesťanských kořenech naší civilisace, ale vlastní křesťanství už jsme dávno opustili.
 
Jsou to tedy pouhá prázdná slova. Vidím to tak, že křesťanství skoro zanikne - sám Pán Ježíš Kristus předpověděl, že až přijde podruhé na zem – už jako Pán a Král – že skoro nenajde na zemi víru. A protože prostor nemůže zůstat prázdný, zaplní ho jiné náboženství – hádejte jaké asi. Bude to doba velmi těžká, ale zvolili jsme si ji sami.

Osobně jsem velmi vděčný, že jsem mohl uvěřit v Krista – je to trochu paradox, ale kromě jiných vlivů mě k tomu dovedla evoluční teorie. O tom snad někdy jindy. Dnes chci popřát všem, kteří si můj blog přečtou, aby se zamysleli nad smyslem života, nad cílem, kterého chtějí dosáhnout a aby si v Bibli přečetli aspoň jedno evangelium. Jsou tam čtyři a jsou to tenké knížky, člověk by to přečetl za večer.
 
Ale je lépe číst to pomalu a přemýšlet. Přát si, aby si to přečetla i paní Dalli, by bylo asi příliš. Tak aspoň někdo z nás malých lidiček. Pokrokářskému tažení už nezabráníme. Ale zachraňme alespoň svoji duši.
Pěkný a šťastný rok 2022!
 
Autor: Jan Stifter
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře