Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chtějí dva senilní demokraté z USA uvrhnout svět do jaderné katastrofy? Pelosi nebezpečně provokuje Čínu a Biden Rusko

06.08.2022

Vláda demokratů v USA se do značné míry zbláznila a žene svět do katastrofy. Naprosto nesmyslná a maximálně provokativní návštěva Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu, a to poté, co ji před ní Peking vážně varoval, svědčí o tom, že tato 82letá osoba nemá smysl pro diplomacii a takříkajíc si hraje na generála neporazitelné armády, které se všichni bojí.

Pro Peking je Tchaj-wan nedílnou součástí Číny a každého, kdo tvrdí opak, považuje čínská vláda za vměšování do vnitřních záležitostí země, a tedy za nepřátelský čin.

Čína již reagovala a oznámila následky. Reakce přišla okamžitě, ještě v době, kdy třetí nejvyšší politická představitelka Spojených států, paní Pelosiová, byla na Tchaj-wanu. 21 vojenských letadel provádělo manévry a také vstupovalo do tchajwanského vzdušného prostoru.

  • chteji-dva-senilni-demokrate-z-usa-uvrhnout-svet-do-jaderne-katastrofy-pelosi-nebezpecne-provokuje-cinu-a-biden-rusko

Peking již oznámil další manévry a hospodářské sankce. A ty mohou mít v krajním případě pro Německo těžké následky a Berlín pak bude muset prosit a prosit Peking o milost. Peking prohlásil, že kdo si hraje s ohněm, může se nejen popálit, ale dokonce i spálit. Přesto si USA záměrně zahrávají s ohněm a Bílý dům nechal vypracovat zprávu Rady bezpečnosti USA, podle níž by návštěva Pelosiové mohla mít dlouhodobé důsledky.

Naprostá většina států akceptuje postoj Číny k Tchaj-wanu a pouze 13 států s ním má oficiální diplomatické vztahy. Paradoxní na této situaci je, že USA, ačkoli se prohlašují za ochrannou mocnost Tchaj-wanu, jej nikdy oficiálně neuznaly. Německá vláda jako poslušný vazal USA podporuje politiku USA vůči Číně. Naivní a nezkušená německá ministryně zahraničí Baerbock právě během návštěvy Pelosiové na Tchaj-wanu demonstrativně prohlásila, že jej podporuje, pokud by jej Čína napadla, a zároveň varovala Peking. Tím velmi zatížila německo-čínské vztahy.

Němečtí zpravodajové na Tchaj-wanu hlásí do Berlína, že situace kolem tohoto čínského ostrova je napjatá jako nikdy předtím a nebezpečí války je velké.

Pokud dojde k nejhoršímu, budou následky zničující i pro Německo. V Německu se proto také hodně diskutuje o tom, zda americká návštěva Tchaj-wanu nebyla jen zcela zbytečnou provokací ze strany Číny v době, kdy ve světě probíhá řada krizových situací - zejména válka na Ukrajině -, nebo zda šlo o důležitý signál, že se Západ nedá zastrašit, a ukázal tak, že podporuje své partnery.

Zahraniční politik CDU Norbert Röttgen, který je velkým příznivcem USA, řekl RND, že načasování návštěvy Pelosiové je naprosto nevhodné a že mezinárodního napětí máme nyní více než dost. Podobně se vyjádřil i politik FDP Alexander Lambsdorf, který varoval před eskalací.

Diplomatický zástupce Tchaj-wanu v Německu prof. Jhy-Wey Shieh (germanista, který studoval na Ruhr-Universität Bochum) odkázal Němcům:
"Pokud by došlo k invazi na Tchaj-wan, mělo by to pro Německo dalekosáhlé důsledky. Německo od nás ve velké míře dováží průmyslové čipy, polovodiče a další součástky a jak víte, bez těchto výrobků nefunguje žádné auto ani mobilní telefon. To vše je samozřejmě důležité i pro zbrojní průmysl.

Evropané si proto nemohou dovolit, aby se Tchaj-wan dostal pod čínskou kontrolu. Měli by pak v rukou obrovský vyděračský potenciál a museli by začít Peking prosit a škemrat, aby se k těmto produktům dostali."

Tchajwanský profesor se kupodivu nezmínil o tom, že v případě ozbrojeného konfliktu budou Američané bránit a zachraňovat Tchaj-wan před Číňany. Udělal to proto, že sám nevěří v účinnou vojenskou pomoc Američanů?

Zřejmě velmi dobře ví o obrovských rozporech v americké společnosti, která se zmítá v několika vnitřních krizích a již nyní se velká a rostoucí část obyvatelstva staví proti vyhazování obrovských částek v řádu miliard dolarů na Ukrajinu, která požaduje stále více zbraní.

A v této situaci by i vstup do války s Čínou, když už bojuje s Ruskem na Ukrajině, mohl znamenat konec USA.

Už jen z tohoto důvodu byla návštěva Pelosiové na Tchaj-wanu obrovskou a nesmyslnou, a možná dokonce "fatální" diplomatickou chybou amerických demokratů.

Závěrem dodejme, že pouze tyto státy a mini státy uznávají Tchaj-wan:

Haiti (1956)
Paraguay (1957)
Guatemala (1960)
Honduras (1965)
Eswatini (1968)
Tuvalu (1979)
Svatý Vincent a Grenadiny (1981)
Svatý Kryštof a Nevis (1983)
Belize (1989)
Marshallinseln (1998)
Palau (1999)
Nauru (1980-2002, 2005)
Svatá Lucie (1984-1997, 2007)

Zdroj: https://www.roman-bednar.com/news/chcu-dvaja-starci-z-usa-vrhnut-svet-do-atomovej-katastrofy-pelosi-nebezpecne-provokuje-cinu-a-biden-rusko/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře