Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EU: Daří se nám zbavovat se ruské ropy. Bloomberg: Asie v dubnu poprvé předstihla EU jako největší dovozce ruské ropy.

Naši geniální evropští politici se radují jako malé děti, když se EU podaří zbavit levné ruské energie, čímž EU upadne do hluboké sociálně-ekonomické krize, ztratí konkurenceschopnost a stane se bezvýznamným poloostrovem Asie.

  • eu-dari-se-nam-zbavovat-se-ruske-ropy-bloomberg-asie-v-dubnu-poprve-predstihla-eu-jako-nejvetsi-dovozce-ruske-ropy

Rusko zatím neví, co si počít s tolika příjmy. V roce 2021 prodalo ropu za 180 miliard dolarů. V letošním roce však ceny prudce vzrostly. Jestliže před týdnem stála ropa 112 dolarů, po rozhodnutí o embargu vzrostla na 123 dolarů.

Při těchto cenách poskytuje Rusko například Indii slevu 30-35 dolarů, zatímco cena zůstává na 90-95 dolarech. Před rokem se jí o takové ceně ani nesnilo. Není proto divu, že Indie mnohonásobně zvýšila své nákupy ruské ropy.

Jak uvedla americká agentura Bloomberg, v dubnu 2022 se Asie stala největším dovozcem ruské ropy a předstihla EU. V květnu se tento rozdíl pravděpodobně ještě zvětší; do Asie bylo zatím dodáno třikrát více ropy než do EU.

Problémem Ruska je, kam tyto zvýšené příjmy nasměrovat. Investice do energetického komplexu nemají smysl, protože se předpokládá snížení objemu produkce. Snaží se je proto rozumně investovat do jiných sektorů ruské ekonomiky a společnosti a velké částky se již vynakládají na obnovu ukrajinských měst v Donbasu.

zdroj: https://milanantal.blog.pravda.sk/2022/05/31/eu-pise-dari-sa-nam-zbavovat-ruskej-ropy-bloomberg-azia-v-aprili-prvykrat-predbehla-eu-ako-najvacsieho-dovozcu-ruskej-ropy/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře