Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ja by som západné tanky Ukrajine dodal, keď o ne toľko žobrú. Čo ľahko pride, ľahko aj odíde

Pre bežných Ukrajincov, ale aj ukrajinských politikov (ktorí ako v celej Európe sa máločomu rozumejú), ale aj našincov sa to zdá jednoduché – dodajte ich, nech môžu ich pomocou odvrátiť očakávanú ruskú ofenzívu.

Aj tu vidieť, ako málo sa naučili Ukrajinci rozumieť  múdrej správe štátu, ekonomiky, ľudských zdrojov. Vo svojej histórii dostali príliš mnoho vecí zadarmo, preto ich hodnote, významu a správe  nie celkom dobre rozumejú. Dostali zadarmo územia, veľké mestá im vybudovali susedia (Ľvov – Poliaci, Odesu, Charkov, Doneck Rusi), dnes dostávajú zbrane a množství tovarov zadarmo.

 

Preto aj ten naliehavý a ľahkovážny urgent voči Západu, aby im dodal moderné tanky.  Ja osobne by som to podporil, dodať im ihneď na použitie v boji aspoň 100 tankov, pretože Rusko by tým rýchlejšie odzbrojilo nielen Ukrajinu, ale aj Západ. 

Pretože, ak by sa aj skrátila taktická príprava skúsených tankových osádok, zvládnutie modernej techniky, navyše západnej koncepcie, odlišnej od sovietskej by zabralo určitý čas. Čím rýchlejšie by ich Ukrajinci použili v boji, tým rýchlejšie by sa premenili na šrot. Pôvodne sa rátalo s tým, že tieto tanky budú obsluhovať západné vycvičené osádky, ale tie po páde Soledaru prestali mať záujem.

A keby aj mali, tieto tanky si vyžadujú svoju opravárenskú infraštruktúru, dielne, a vyškolených technikov, čo by zabralo nejaký ten rok, znamenalo zvýšené náklady, pritom by existovalo riziko ich ničenia ruskými raketami.

Preto je pochopiteľné, že sa Nemecko zdráha poslať svoje tanky Leopard 2, USA svoje Abramsy, Francúzi svoje tanky. Keby ich Rusi rýchlo premenili na šrot, alebo pozbierali nehybné po bojisku, utrpela by tým ich povesť a tomu chcú zabrániť. Preto sa Poľsku, či USA ľahko ponúkajú nemecké tanky, nepôjde o ich povesť.

Navyše, na rozdiel od ľahkovážnych Ukrajincov si Nemci uvedomujú aj ekonomické a politické dôsledky takéhoto rozhodnutia. V globalizovanom svete nemecká ekonomika nebude môcť dlho existovať bez lacných ruských energií, surovín, preto s ohľadom na budúcnosť nemožno ísť do krajnosti.

Zdroj: https://milanantal.blog.pravda.sk/2023/01/24/ja-by-som-zapadne-tanky-ukrajine-dodal-ked-o-ne-tolko-zobru-co-lahko-pride-lahko-aj-odide/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře