Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Musí sa Putin zodpovedať pred medzinárodným tribunálom?

Takú požiadavku predniesli viacerí západní lídri. Dalo by sa s tým súhlasiť, keby …

Skoro by sa dalo uveriť, že západný svet si za posledný rok našiel cestu späť k morálke a ušľachtilým hodnotám. Rusko, ktoré vyslalo svojich vojakov do susednej krajiny, je vehementne obviňované. Jej prezidenta chcú postaviť pred tribunál. Pred niekoľkými rokmi iný prezident dostal Nobelovu cenu za mier, hneď potom ako poslal 30.000 amerických vojakov do Afganistanu. Treba ale rovnaký meter pre všetkých prezidentov, aj tých amerických. Všetky tieto zločiny proti medzinárodnému právu a ľudskosti sú stále nepotrestané a ani neboli predložené príslušným orgánom. Ale Putin sa nesmie toho dostať von, ako hovorí nemecký kancelár. To, čo sa deje na Ukrajine, sa musí riadne vyšetriť. A vyšetriť treba všetky vojny, nie len tú od 24. februára 2022, ale počas posledních 100 rokov. A má to byť vyšetrené zo skutočne neutrálního miesta.

  • musi-sa-putin-zodpovedat-pred-medzinarodnym-tribunalom
 

Čas ukáže, ako sa bude dariť obyvateľom bývalej Ukrajiny. Či budú zdieľať osudy ľudí v Afganistane, Iraku, Líbyi, Sýrii alebo Jemene. Už teraz sa však dá definitívne určiť, ako sa Krym vyvíjal po tom, čo sa odtrhol od Kyjeva a prešiel pod krídla Moskvy. Keď na jar 2014 Kyjev začal s vraždami rusky hovoriaceho obyvateľstva na východe Ukrajiny, Krym bol toho ušetrený. V dvoch referendách sa Krym rozhodol pripojiť sa k Ruskej federácii. To je dôvod, prečo na Kryme nikoho nezastrelili, nespálili, ani nikoho nerozrthal granát na kusy. V priebehu niekoľkých mesiacov sa životná úroveň dostala na úroveň, ktorá na zvyšku Ukrajiny neexistuje a ani neexistovala. Obyvatelia Krymu môžu teraz žiť pokojný život. Bolo by špekulatívne uvádzať čísla o tom, koľko životov sa takto zachránilo. Prezident Putin za to nedostal Nobelovu cenu za mier.

Dňa 12. februára 2015 bola v Minsku podpísaná dohoda Minsk II. ako vylepšenie „Minsk I.“. Rusko 13. februára 2015 predložilo Bezpečnostnej rade OSN návrh rezolúcie na podporu dohôd Minsk II. a výzvu na ich implementáciu. Návrh bol schválený jednomyseľne ako rezolúcia 2202/2015 dňa 17. februára 2015. Bolo teda záväzné podľa medzinárodného práva. Nasledujúcich sedem rokov Kyjev nedodržal ani jeden bod tejto mierovej dohody a ani sa o to nepokúsil. Naopak, kyjevské jednotky zvýšili ostreľovanie Donecka a ďalších miest na východe, pričom zahynulo okolo 14-tisíc civilistov. Treba spomenúť aj obrovské škody na civilnej infraštruktúre. Neustále sa otvárala otázka, prečo západní signatári tejto dohody netrvali na jej plnení.

Merkelová a spol. sa priznali k svojmu podvodu

Táto otázka bola objasnená v lete 2022. Menovite samotnou Merkelovou, Francúzom Hollandom a vtedajším prezidentom Porošenkom. Obaja sa chválili, že Minské dohody nikdy nemali za cieľ uzavrieť mier. Malo to zachrániť približne 6.000 kyjevských vojakov, ktorí boli obkľúčení pri Debaľceve a získať čas na vyzbrojenie Ukrajiny do vojny proti Rusku. Týmito „priznaniami“ Merkelová, Hollande a Porošenko priznali, že klamali nielen obyvateľom Ukrajiny, ale aj Moskvu. Nielen to, oklamali OSN a svojimi klamstvami ukázali, čo si myslia o rezolúciách OSN, alebo dodržiavaní medzinárodného práva. Nemalo by zostať nepovšimnuté, že americký prezident Obama, nositeľ Nobelovej ceny za mier, bol vo všetkom involvovaný a preto ho treba považovať za spolupáchateľa. Bol to on, kto okamžite začal posielať zbrane a inštruktorov do Kyjeva. Na druhej strane Rusku nepridelili aktívnu úlohu v minskom procese. Napriek tomu podvodníci z Minska neustále obviňovali Rusko z toho, že sa táto dohoda neposunula dopredu. V apríli 2021 prezident Zelenskyj oznámil, že sa necíti byť viazaný Minskou dohodou. A to napriek tomu, že vo voľbách 2019 slúbil obyvateľom ukončenie vražedného konfliktu na východe Ukrajiny. Podľa jeho názoru sa o tom rokovalo v čase, keď ešte nebol prezidentom. V dôsledku toho vo februári 2022 kyjevskí vojaci zvýšili ostreľovanie Donecka na viac ako 2.000 nábojov denne. Vtedy Rusko nemalo inú možnosť, ako ukončiť toto zabíjanie, prevažne rusky hovoriaceho obyvateľstva.

Kyjev vvlastne už dávno rezignoval na východné územia

Na tomto slede udalostí je zaujímavé aj to, že zvýšené ostreľovanie Donecka začalo po tom, čo sa nové republiky na východe Ukrajiny vyhlásili za nezávislé a Moskva to oficiálne uznala. Nie je to však samotný Kyjev, ktorý uznáva autonómiu a nezávislosť nových republík? Ako inak by sa dalo vysvetliť, že Kyjev preberá toto masívne ostreľovanie? Nevystrelíte predsa 2.000 granátov denne na svoju krajinu, svojich vlastných občanov. Tak ako bolo v rokoch 2014/15 zbombardované nové letisko v Donecku. Nikto so zdravým rozumom by to tiež neurobil, za predpokladu, že je to stále ich vlastné územie. Už teraz možno dospieť k záveru, že junta v Kyjeve sa už v roku 2014 vzdala východných území a chce na stratených územiach napáchať čo najväčšie škody. Rovnako ako opúšťajú spálenú zem všade, kde sa musia stiahnuť.

Hodnotový západ hovorí o zdokumentovaní ruských vojnových zločinov a následnej túžbe ich potrestať. Zároveň sú vojnové zločiny Kyjeva jednoducho ignorované. Pravdou je, že existujú videá uznané OSN, ako ukrajinskí vojaci mučia a nemilosrdne strieľajú ruských vojnových zajatcov. Takže, pán Scholz, toto môže Zelenskému prechádzať? Vojnoví zločinci musia byť postupne súdení pred tribunálmi. Aj ja som za to, aby všetci vojnoví zločinci boli postavení pred súd. VŠETCI! Potom bude možné rozhodnúť, koho všetkého treba a za čo postaviť pred tribunály. A najlepšie v poradí. Zločiny, ako zvrhnutie cudzích vlád a vraždy hláv štátov by mali byť tiež stíhané a trestané. Potom bude jasné, koľkým americkým prezidentom to „neprejde“. Vo všeobecnosti všetko, čo sa týka zasahovania do vnútorných záležitostí suverénnych štátov. Samozrejme musia byť spracované aj všetky nájazdy na štáty a ich ničenie. Najmä keď sa dokáže, že tieto útočné vojny boli ospravedlnené klamstvami. Overené lži, ktoré boli dokonca prezentované pred zhromaždením OSN. Viete si ešte spomenúť na krajinu a toho ministra, ktorý dokazoval chemické zbrane v Iraku. Nebol náhodou z Washingtonu?

Rusko a teraz Čína odložili svoje samätové rukavice

Museli si uvedomiť, že ich viera v úprimnosť Západu, NATO, je chiméra. V Moskve a Pekingu sú teraz otvorene pomenované zločiny anglosaského impéria. Sám Putin zachádza tak ďaleko, že bombardovanie a vypaľovanie nemeckých miest na konci druhej svetovej vojny (Drážďany a iné) nazýva tým, čím vždy boli – vojnové zločiny. O život prišlo 13.-15. febrára 1945 vyše 25.000 civilných obyvateľov.

Zločiny a klamstvá USA sú stále otvorené. Či sa dá z niečoho podobného obviniť aj Putin, sa uvidí. Je však otázne, či sa vôbec dostane na radu, pretože vyrovnanie sa so zločinmi USA bude trvať pravdeoidobne desaťročia a kapacia takého tribunálu je hraničná. Dostal a mi do rúk dokument v ktorom sa uvádza 227 vojen od roku 1775 až po 2021, ktoré USA vo svojej krátkej histórii viedli. USA neboli vo vojne len 16 rokov vo svojej viac ako 240-ročnej histórii! Spojené štáty americké boli zapojené do približne 80 % všetkých ozbrojených konfliktov od druhej svetovej vojny. NATO pod vedením USA je zodpovedné za posledné vojny v Afganistane, Iraku Lýbyi a Sýrii, ktoré si vyžiadali viac ako 900.000 obetí a spôsobili 37 miliónov utečencov, prevažne smerujúcich do Európy. Euroázijský kontinent sa tým stal menej stabilným miestom. Pokiaľ bude hegemonizmus a bojovnosť v USA pretrvávať, je nepravdepodobné, že by zvyšok sveta získal mier, ktorý si už dlhodobo zaslúži.

Európa mlčí 

Európa sa v súčasnosti prakticky nezapája do debaty o svojej budúcnosti. V rozhodnutiach prijatých v Bruseli ide prevažne o americké záujmy a to častejšie ako európske. Vo vojne, ktorá sa odohráva na hraniciach Európy, majú dnes posledné slovo Američania. To musíme bezpodmienečne zmeniť, keď chceme mier v Európe.

Zdroj: https://podolay.blog.pravda.sk/2023/03/02/musi-sa-putin-zodpovedat-pred-medzinarodnym-tribunalom/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jarda K. 2023-03-04 19:28
Putina chcú pred Medzinárodný svetový tribunál? Reči sa hovoria a chlieb sa je...Oni dobre vedia, že Rusko je v úlohe Sv.Jiřího( Juraja- St.George),ktor ého má v štatnom znaku, a tak ich Risko, celý ten " kolektívne zblaznený" Západ s North American Terrorist Organisation , Putin ich pošle k Bohu, aby ich on pretriedil, kto je kto! Taký bude ten ich " Medzinárodný súd a tribunál"!!! A oni to dobre vedia, preto provokujú viac a viac, aby to všetko skončilo NUKLEÁRNYM ÚDEROM RUSKA na zbláznený Západ, lebo je to pod taktovkou židov celeho sveta, ale hlavne Domu Sion a Domu Chabad!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře