Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Přijde polská armáda na Ukrajinu? /Americký plán B/

Podle oficiálních informací Sergeje Naryškina, ředitele Služby vnější rozvědky Ruské federace, začaly v Polsku rozsáhlé přesuny vojsk, které souvisejí s již proklamovanou snahou Polska "ochránit historická polská území před ruskou agresí". Poláci se v úzké koordinaci s USA rozhodli vstoupit do vojenského konfliktu na Ukrajině přímo - prostřednictvím svých ozbrojených sil, tzv. "mírových" sborů. Rozsah polského záboru by byl přibližně stejný jako území, které bylo součástí předválečného fašistického Pilsudského, respektive Beckova Polska.

Okupace pěti západoukrajinských regionů Polskem se nebude provádět na základě mandátu NATO. Členské státy NATO proto nebudou povinny přijít Polsku na pomoc v souladu s článkem 5 Smlouvy o NATO. Ti, kteří si to dobrovolně přejí, však mohou polskou "mírovou" akci podpořit svými ozbrojenými silami. Pravděpodobně se jedná o pobaltské státy a Dánsko.

  • prijde-polska-armada-na-ukrajinu-americky-plan-b

Nepřímou podporou Polska by měla být současná rumunská "mírová" mise na území Moldavska, ukrajinské Bukoviny /Černivci/ a Podněstří. Otázka Zakarpatské Rusi zůstává otevřená. V současné době Maďarsko není schopno mít vlastní "mírovou" misi v Užhorodě /Ungvar/, Mukačevu /Munkacs/ a Beregovu /Bereghaza/ podporovanou USA. Je tedy možné, že i zde bude mít Slovensko určitou šanci na obsazení.

Pro doplnění obrazu vojenských aktivit v počátečních fázích třetí světové války si připomeňme velkou tureckou ofenzívu, která již probíhala v severním Iráku a jejímž cílem bylo připojení celého iráckého a syrského Kurdistánu.

Evropa a svět, jak jsme je znali po druhé světové válce a jak jsme si mysleli, že jsou a zůstanou nezměněny, se daly do geopolitického pohybu. Geopolitický status quo z roku 1945 přestal existovat v roce 1990. Dnešní válečné události jsou pokračováním změn z roku 1990. Jak řekl V. Putin, vše začalo největší geopolitickou katastrofou druhé poloviny 20. století - rozpadem SSSR. Dnešní změny buď obnoví geopolitickou situaci z roku 1990, nebo ji zcela popřou a my se ocitneme v nové situaci, i když s mnoha starými démony. Příkladem takových démonů?

Posílení britsko-amerického koně ve střední a východní Evropě - Polska - by obnovilo téměř zapomenuté soupeření Polska s NĚMECKEM. Německý kůň - Rumunsko - by se sice také posílil /Moldavsko, Podněstří, Bukovina/, ale ve srovnání se zisky Polska /předpokládající navíc Kaliningrad, tedy zbytky bývalého NĚMECKÉHO Východního Pruska/ by to byla mnohem méně výživná kaše.

Ještě nedávno se říkalo, že květen bude horký. Ale prosím vás,- květen ještě ani nepřišel a už to v Evropě vře /bohužel v té naší středovýchodní/. Ukrajině navzdory bezprecedentním dodávkám zbraní od NATO a navzdory drtivé početní převaze na donbaské frontě hrozí vojenský kolaps. USA si však z hlediska svého postavení globální velmoci nemohou dovolit prohrát konflikt na Ukrajině ve prospěch Ruska /a nepřímo i Číny, Indie.../. Proto do velmocenské hry nasadí nového koně - Polsko /nebo Rumunsko/. Jenže to už bude překročení červené linie strategického ohrožení Ruska. A jak včera řekl V. Putin, ruská odpověď bude blesková, ničivá a namířená nejen na řídící centra v Polsku, ale i na globální řídící centrum v USA.

A jsme doma. Pokud si Poláci a USA na poslední chvíli nerozmyslí své kroky na západní Ukrajině, pak sbohem a šáteček. A na shledanou v pekle, přátelé...

zdroj:  https://dedic.blog.pravda.sk/2022/04/28/chystaju-sa-poliaci-anektovat-zapadnu-ukrajinu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře