Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusi v Avdejevke americký Starlink elektronicky „vygumovali“

Po pozitívnych skúsenostiach elektronického boja so Starlinkom na fronte pri Zaporoží nasadili Rusi elektronické zbrane aj v Avdejevke. Starlink v tomto frontovom meste úplne vymazali. Boje momentálne prebiehajú na ulici Nezávislosti a v smere na Lastočkino. Banderovci sa vo svojich opevneniach tvrdo bránia a tak proti nim ruské letectvo používa kĺzavé bomby FAB 500. Väčší kaliber vzhľadom na to, že ide o pouličné boje, by bol kontraproduktívny.

  • rusi-v-avdejevke-americky-starlink-elektronicky-vygumovali
 

Na zaporožskom fronte sa boje sústreďujú do okolia Rabotino, Verbovoj a Novoprokopovky. Ukrajinci tu nasadili tzv. mínometné hroty. Ruské drony ich vypátrali a postupne ich ničia. Na južnodoneckom úseku sa Rusi uchytili na ulici Míra, na južnom okraji Novomichajlovky. Najprudšie boje sú pri Nikolskom a pri Pobede. Ukrajinci zatiaľ držia zásobovacie trasy cez Paraskovievku a Konstantinovku.

V smere na Kupjansk OS RF postupujú. Zisky zaznamenali pri Belogorovke, Tabajevke a Ternove. V Pervomajskom banderovci ustúpili o 2 km. V Sinkovke ruské plameňómetné komplexy Solncepjoky čistia ukrajinské zákopy, bunkre, sklady a ubytovacie zemljanky. Na bokoch frontu pri Arťomovsku ruské delostrelectvo /120 mm samohybné delá 2S31/ zlikvidovalo dve pešie čaty banderovcov, ukryté a opevnené v tamojších lesných plantážach.

Ukrajinskí vojenskí analytici / portál „Resident“/ hodnotia situáciu ukrajinských síl v Avdejevke ako ešte horšiu, než tomu bolo onehdy v Arťomovsku. Avdejevka je totiž fakticky už obkľúčaná. Rozpoloženie OS UA v Avdejevke sa už nedá nazvať ani ako vojenský, skôr ako „politický“ kotol. V ňom sa okrem ukrajinských vojakoch „varí“ aj Zelenského politická prestíž a politická budúcnosť.

Nepriaznivá vojenská situácia OS UA sa odráža aj v západných mediálnych a politických kruhoch. Kancelár Scholz aj včera apeloval na USA, aby pomohli, lebo Nemecko nebude dlhodobo schopné držať Ukrajinu nad vodou. Ani vojensky, ani finančne. The Wall Street Journal / WSJ/ trpko píše najmä o kapacitách zbrojnej výroby na Západe. Bez výraznej konverzie mierovej výroby priemyslu EU, UK a USA na vojnovú výrobu nemá Západ šancu držať krok s Rusmi. Podľa WSJ na jeden ukrajinský delostrelecký granát pripadá 10-11 ruských granátov. Ukrajinci sa nedostatok najmä delostreleckej munície usilujú nahradiť dronmi s výbušninami. Ich účinnosť je však oveľa oveľa nižšia.

-Jedinou nádejou Ukrajiny na prežitie je poskytnutie odkladanej 60 mld vojenskej a finančnej pomoci USA. Hlavná bitka o Ukrajinu sa teda dnes neodohráva ani tak na fronte ako skôr v americkom kongrese. Na Washington ako na spasenie vzhliadajú kyjevské vládne kruhy na čele s Jermakom, Kulebom a Zelenským. Príde záchrana spoza oceánu-áno či nie?

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2024/02/08/rusi-v-avdejevke-americky-starlink-vygumovali/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Jaro Jaroslav 2024-02-08 16:36
Treba si uvedomiť že ŠVO je voj.operacia zameraná iba na vojenské ciele a objekty...USAta nci to vzdy robia inak. Kobercové nalety a zničia aj civilne budovy a civilov, všetko zrovnavajú so zemou! Robili tak vo VietName, Iraku,Afganista ne,Syrii, Lýbii a teraz aj v Jemene...A to je rozdiel!!! Inak by ich už boli mali Rusi na kolenách a aj v hroboch...
Citovat
#2 adamkratochvil 2024-02-08 14:17
ak jedneho dna vygumuju viac bude sa lepsie na svete dychat...
Citovat
#1 adamkratochvil 2024-02-08 14:15
ak jedneho dna vygumuju viac bude sa lepsie5u843 na svete dychat...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře