Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruské vítězství v bitvě o Donbas maskuje útoky UA na civilní cíle v Rusku

Ministr obrany S. Šojgu dnes informoval prezidenta V. V. Putina o úplném obsazení Luganské lidové republiky spojenými silami RF, DNR a LNR. Svět obletěly snímky z centra Lisičanska, na nichž příslušníci čečenských praporů AFU RF oslavují vítězství. O těchto záběrech informoval také slovenský web Pravda. RF AFU má nyní otevřenou cestu do Arťomovska /Bachmut/, Slavjanska a Krematorska. Ačkoli Zelenského dvorní vypravěč Arestovič tvrdí, že OS UA se v Lisičansku stále drží, nevěří tomu už ani jinak spřátelená západní média /Reuters, Bloomberg.../.

Kyjev tušil, že Lisičansk ztratí. Proto připravila informační protiútok. Nařídil obsazení Hadího ostrova. Ruské vzdušné a raketové síly však tento pokus OS UA zasypaly raketami a bombami. Zdá se, že Kyjev konečně pochopil, že ačkoli na Hadím ostrově nejsou žádná ruská vojska, nedovolí Kyjevu, aby se tam vylodil. Hadí ostrov se stane tím, co Moskva vyhlásila - demilitarizovanou zónou, která umožní mírový vývoz ukrajinského obilí z Oděsy do údajně hladovějících zemí Afriky a Asie.

  • ruske-vitezstvi-v-bitve-o-donbas-maskuje-utoky-ua-na-civilni-cile-v-rusku

A tak se včera večer Kyjev rozhodl informačně zakrýt porážku v Severodoněcku a Lisičansku něčím jiným. Dal pokyn svým raketovým silám k masivním útokům na citlivé cíle v ruském vnitrozemí a na Ruskem okupovaném jihu Ukrajiny. Útok na cíle u Kurska skončil neúspěchem, protože ruské rakety protivzdušné obrany vyřadily ukrajinské Točky-U při letu nad neobydlenými oblastmi. Totéž platí o pokusu o útok na Ruskem okupovaný Melitopol. Útok na Belgorod byl pro Kyjev úspěšnější. Přestože žádný ze tří ukrajinských střel nedosáhl svého cíle, ruským jednotkám protivzdušné obrany se je podařilo vyřadit ve vzduchu nad městem. Bělgorod je těsně za ukrajinskou hranicí a předpokládané palebné postavení OS UA bylo příliš blízko - v nedalekém Charkově. A tak se stalo, že střepiny ze sestřelených ukrajinských raket dopadly na vícepodlažní obytné a rodinné domy v Bělgorodě a okolí. Předběžně to stálo život 5 Rusů a dvě až tři desítky Rusů byly zraněny.

Informační válka se navenek jeví jako "neškodné" hašteření mezi bojujícími stranami. Ale jen do té doby, než armáda dostane rozkaz použít smrtící zbraně, aby zakryla, zamaskovala nebo zamaskovala to či ono. V informační válce se o zabíjení nerozhoduje za účelem postupu nebo vítězství v bitvě, ale na základě názoru, nebo možná dokonce přímého rozkazu mediálních analytiků, prognostiků a propagandistů - krev nevinných se tak mění v "novinářský inkoust"...

zdroj: https://nshv.blog.pravda.sk/2022/07/03/ruske-vitazstvo-v-boji-o-donbas-maskuje-ua-utokmi-na-civilne-ciele-v-rusku/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře