Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Welt: Obyvatelia Bachmutu čakajú Rusov?

Nezávislí reportéri resp. vojnoví korešpondenti pracujúci t.č. pre nemecký Welt /livestreamová spravodajská tv stanica/ sa odvážne pohybujú po frontoch Východnej Ukrajiny. Dokážu si vybaviť návštevy miest pod ruskou i ukrajinskou správou. Asi pred dvoma týždňami prezentoval Welt videoreportáž z prejazdu po opravenom Krymskom moste. Informácie, ktoré sa čitatelia z reportáže dozvedeli, nie sú veľmi v súlade s tvrdeniami západoeurópskeho mainstreamu.

  • welt-obyvatelia-bachmutu-cakaju-rusov
 

V tejto tradícii pokračoval nedávno aj šéf-korešpondent Weltu Steffen Schwarzkopf. / V minulosti pracujúci aj pre Sat 1/. Vo videoreportáži popísal, ako sa ukrajinským orgánom nedarí evakuovať z Bachmutu všetko obyvateľstvo. Asi 4500 prevažne starších miestnych obyvateľov odmieta dať sa previesť na Západnú Ukrajinu. Reportérovi Weltu to medzi štyrmi očami zdôvodnili:

…Prečo by sme mali odísť k Ukrajincom ? Veď my sme Rusi. Tu sme sa ako Rusi narodili a ak to bude náš osud, tak tu aj ako Rusi umrieme. My sa Rusov nebojíme. Naopak, už na nich dlho čakáme…

Obraz o civilných občanoch Bachmutu, ktorý tu takto vojnoví korešpondenti Weltu načrtávajú, je zdá sa, trochu inakší, než nám ho aj tu maľujú aj „naše“ médiá.

Iná vec je, či sa civilní obyvatelia Bachmutu tých „svojich“ aj tak skoro dožijú. Vagnerovci síce dobyli polovicu Bachmutu, celú jeho východnú časť za riečkou Bachmutka, no tu si vzali operatívnu prestávku a začali s zakopávať, upevňovať tam svoje pozície. Vojenská rozviedka totiž priniesla správy o príprave mohutnej ukrajinskej protiofenzívy. Pod velením amerických dôstojníkov sa na Západe vycvičené elitné ukrajinské jednotky, vyzbrojené nemeckými tankami Leopard a s podporou dronov a Himarsov majú pokúsiť preraziť operatívne obkľúčenie Bachmutu.

Plánujú odseknúť a obkľúčiť ramená „podkovy“, ktorá Bachmut zvierala zo severu a juhu. Protiofenzíva má za cieľ nielen opätovné získanie ukrajinskej kontroly nad Bachmutom, ktoré sa potom propagandisticky predá ako dôkaz prevahy síl Ukrajiny a Západu nad Ruskom, ale má byť generálkou na hlavnú ukrajinskú ofenzívu. Na ofenzívu v smere na Krym a Azovské more.

Ruské sily o týchto plánoch, prirodzene, vedia. A chystajú sa na tvrdý odpor a prípadný protiútok. K hlavnému boju o Bachmut v najbližších dňoch dôjde. Názory sa rôznia na to, kedy a ako sa ťažiskové boje rozbehnú. Výsledok zrážky bude dôležitý pre tisíce občanov Bachmutu v pivniciach. No aj pre ďalší vývoj konfliktu a pre vyjednávaciu silu, s ktorou bojujúce strany skôr či neskôr iste zasadnú k rokovaciemu stolu.

Čím skôr si účastníci bojov k mierovým rokovaniam zasadnú, tým lepšie. Pre všetkých mierumilovných ľudí na celom svete.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/03/11/die-welt-obyvatelia-bachmutu-cakaju-rusov/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 ivanko 2023-03-15 09:40
https://aeronet.news/video-zoldak-z-ceske-legie-bojujici-na-strane-afu-nalozil-cemperovi-a-zdechovskemu-ve-videu-primo-z-fronty-a-vyzval-je-aby-zvedli-sve-line-zadky-a-prijeli-na-donbas-a-videli-na-vlastni-oci/
Citovat
#1 miroslav petr 2023-03-12 10:45
kuriozitou je, že posíláním zbraní naší vládou se jen zvětšuje utrpení a zabíjení samotných ukrajinců, a nikoli rusů!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře