Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Evropské ekonomice se protiruské sankce čím dál více zajídají

Bojovat sankcemi proti tak velkému gigantu jako je Rusko, asi nebyla dobrá strategie. Sankce se zejména evropské ekonomice čím dál více zajídají, hrozí bankrot dalších a dalších průmyslových odvětví kvůli drahotě a nekonkurenceschopnosti. Nyní už dochází i na automobilový průmysl, a to by byla skutečná rána pro spoustu navazujících dodavatelů. 

  • evropske-ekonomice-se-protiruske-sankce-cim-dal-vice-zajidaji

S nedostatkem plynu nyní začnou hrát o život i takové značky jako Porsche, Daimler a další. Jejich slévárny (energeticky meganáročný provoz) totiž jedou na zemní plyn. Samozřejmě jsou alternativy, avšak nikoli výhodnější.

A tak, jak ruský průmysl, tak evropský se musí hekticky přešaltovávat na soběstačnost z vlstních či nesankcionovaných zdrojů. Zdá se však, že sankce začínají daleko více masakrovat evropskou ekonomiku než ruskou. Evropa, uvalitel sankcí, paradoxně začíná tahat za kratší konec.

Na sankcích vydělává však více než třetina lidstva - v Číně a Azii, které se do západo-ruského konfliktu nemíchají a udržují si od obou znesvářených stran profitabilně bezpečný odstup.

zdroj: https://www.islamizace.cz/Articles/228-evropske-ekonomice-se-protiruske-sankce-cim-dal-vice-zajidaji.aspx

+ BONUS ------------------------------------------------------------------------------------------

Rubl natolik zpevnil, až je to pro ruskou ekonomiku problém

 

Nějaké nejapné třesky-plesky o slábnoucím rublu se nekonaly. Rusko má opačný problém - rubl narozdíl od dolaru a eura zpevnil tak, až z toho ruskoá ekonomika má hlavobol - je na 7-letém maximu, píší Wall Street Journal (The Russian ruble has soared to a roughly seven-year high against the U.S. dollar—an astounding turnaround for a currency that earlier this year was in free fall after Russia invaded Ukraine). Ti, kdo měli před válkou své vklady a rezervy rublech, jsou dnes o čtvrtinu bohatší... 

Anebo se snad americké The World Street Journal či Bloomberg (The Money Game Is Still Going Putin’s Way) vydaly cestou pro-ruských webů a jsou v ČR na zavření..?

zdroj: wsj.com - islamizace.cz - bloomberg.com - cnb.cz

https://www.islamizace.cz/Articles/230-rubl-natolik-zpevnil-az-je-to-pro-ruskou-ekonomiku-problem.aspx

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře