Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

JAK SI TO DOVOLUJÍ? EÚ KRITIZUJE RUSOV ZA TO, ŽE NAHRADILI DOVOZ VLASTNOU PRODUKCIOU: ŽIADAJÚ OD NICH 290 MILIÁRD EUR

KOB - Koncepce Občanské Bezpečnosti

Podľa Bruselu je tovar z Európskej únie v Rusku diskriminovaný a v rámci štátnych zákaziek uprednostňujú domácich dodávateľov pred exportérmi z Európy.

  • jak-si-to-dovoluji-eu-kritizuje-rusov-za-to-ze-nahradili-dovoz-vlastnou-produkciou-ziadaju-od-nich-290-miliard-eur

Rusi majú Európskej únii vyplatiť 290 miliárd eur ako odškodné za to, že nahradili dovoz z EÚ vlastnou produkciou. EÚ sa dokonca obrátila na Svetovú obchodnú organizáciu (WTO) so žiadosťou o pomoc s vymáhaním odškodného.

Podľa Bruselu je tovar z EÚ v Rusku diskriminovaný a v rámci štátnych zákaziek uprednostňujú domácich dodávateľov pred exportérmi z Európy. EÚ má dokonca pocit, že ruské firmy v štátnych tendroch úmyselne znižujú cenovú ponuku až o 15 - 30 percent v porovnaní s cenovou ponukou európskych firiem, aj keď po získaní zákazky obvykle zinkasujú podobnú sumu aká bola pôvodne v cenovej ponuke európskych konkurentov.

Ďalšia výhrada Európskej komisie sa týka domácich ruských kvót na 250 druhov tovaru, vrátane dopravných prostriedkov, medicínskych zariadení, textilu a podobne, kde sa vyžaduje 90% podiel domácej produkcie.

Podľa Bruselu tieto kvóty obmedzujú ostatných mimoruských dodávateľov. Podľa ruských expertov je vlastná produkcia, tzv. politika „importozameščenija“ v poriadku a európske výhrady sú nepodložené a irelevantné a tvrdia, že rovnaké opatrenia častokrát robí aj americký či europský trh, keď úmyselne vylučujú z tendrov ruské ponuky.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře