Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nad Západem se vznáší historické fiasko kvůli Rusku

Zavedení cenového stropu na ruskou ropu bude pro USA a Evropu neúspěchem, píše Peter Doran v článku pro deník The Hill.

„Zastropování cen ruské ropy má všechny znaky blížícího se historického fiaska. Na světovém trhu s energiemi už prakticky není žádná volná ropa. Proto existuje vysoké riziko, že ceny ropy po zavedení omezení prudce vzrostou,“ uvádí se v článku.

Podle Dorana si ještě v létě USA a jejich spojenci mysleli, že takový krok je elegantním řešením problému s vyčerpáním ruských příjmů, ale nyní se situace zcela změnila.

  • nad-zapadem-se-vznasi-historicke-fiasko-kvuli-rusku
  • nad-zapadem-se-vznasi-historicke-fiasko-kvuli-rusku
  • nad-zapadem-se-vznasi-historicke-fiasko-kvuli-rusku

„Cenový strop 60 dolarů za barel je pro Rusko výhodný, protože náklady na těžbu ruské ropy se pohybují mezi 20 až 40 dolary,“ uzavírá autor.

Tento týden se země G7, EU a Austrálie dohodly na omezení ceny ruské ropy na 60 dolarů za barel. Rozhodnutí se týká přepravy po moři a má vstoupit v platnost ve stejnou dobu jako unijní embargo – od 5. prosince pro ropu a od 5. února pro ropné produkty.

Prezident Vladimír Putin v komentáři k iniciativě zdůraznil, že Rusko nebude dodávat do zahraničí nic, co by bylo na úkor jeho zájmů. Místopředseda vlády Alexandr Novak zase dodal, že Moskva nebude vyvážet ropu do zemí, které by stanovily cenový limit, a to ani za 60 dolarů za barel, ani za žádnou jinou cenu.

Rusko podle něj bude spolupracovat s těmi, kteří jsou ochotni spolupracovat za tržních podmínek.

Zdroj: The HillRia Novosti

https://tadesco.org/nad-zapadem-se-vznasi-historicke-fiasko-kvuli-rusku/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 občan 2022-12-07 18:24
To, že zastropování cen ropy je elegantní řešení si mohli myslet jen do sebe zahledění egocentrici žijící ve své bublině klamu o své jedinečnosti a nadřazenosti. Jak známo, pýcha předchází pád a nepoctivost se v konečném důsledku vždy obrací proti nepoctivě jednajícím.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře