Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Piráti hlasovali pro nelegální migraci z Afriky

Evropský parlament 21. října 2019 hlasoval o usnesení, které požaduje, aby Evropská komise a členské země EU více pomáhaly pašerákům lidí, kteří vozí do Evropy nelegální migranty z Afriky.

Usnesení se jmenuje „o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři“. Usnesení obsahuje mimo jiné tyto body:

  • pirati-hlasovali-pro-nelegalni-migraci-z-afriky

Evropský parlament,
2. vyzývá EU a členské státy, aby posílily proaktivní pátrací a záchranné operace
3. vyzývá členské státy a Frontex, aby více podporovaly pátrací a záchranné operace ve Středozemním moři
9. vyzývá členské státy, aby své přístavy nechávaly otevřené pro plavidla nevládních organizací
12. vyzývá členské státy, aby urychleně evakuovaly detenční zařízení v Libyi a přesunuly migranty jinam, a to i do EU
13. opakuje, že nejlepším způsobem, jak zabránit ztrátám na životech, jsou bezpečné a legální migrační cesty, a naléhavě vybízí členské státy, aby plně podporovaly operace na evakuaci z Libye, které provádí Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), aby zintenzivnily opatření na přesídlení a zavedly humanitární koridory do Evropské unie;
16. vyzývá Komisi k zajištění toho, aby plánované obnovení procesu revize pravidel v oblasti azylu zahrnovalo rovněž udržitelný a spravedlivý mechanismus relokace osob, které připluly po moři;
(přeloženo do češtiny: další požadavek na zavedení povinného přerozdělování nelegálních migrantů do zemí EU včetně České republiky).

Usnesení o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři je názorově velmi podobné jinému usnesení, které Evropský parlament (ještě ve „starém“ složení) přijal 26. března tohoto roku. Březnové usnesení se jmenovalo „Základní práva osob afrického původu“ a také toto usnesení obsahuje požadavek na zajištění bezpečných a legálních cest, kterými by se Afričané mohli bez překážek stěhovat do Evropy. Usnesení o základních právech osob afrického původu bylo v březnu 2019 přijato drtivou většinou 535 hlasů pro a jen 80 hlasů proti.
 
Naproti tomu usnesení o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři bylo v říjnu 2019 novým Evropským parlamentem, který vzešel z květnových voleb, velmi těsně - rozdílem pouhých dvou hlasů – odmítnuto. To svědčí o tom, že květnové volby skutečně přinesly významný posun ve složení Evropského parlamentu.
 
České čtenáře bude určitě zajímat, jak o obou usneseních hlasovali čeští poslanci. V březnu 2019 skoro všichni čeští europoslanci hlasovali PRO usnesení, které požadovalo volné cesty pro stěhování Afričanů do Evropy. V říjnu 2019 naopak skoro všichni čeští europoslanci podobné usnesení odmítli. V mnoha případech dokonce stejní poslanci hlasovali v březnu pro a v říjnu proti.
PRO usnesení o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři hlasovali pouze tři europoslanci zvolení za Pirátskou stranu.
 
Jaké poznatky a poučení z tohoto hlasování plynou?
 
Pirátská strana podporuje migraci obyvatel kulturně odlišných rozvojových zemí do Evropy, potažmo i do České republiky. Toto zjištění není nové, v tuto chvíli je však podepřeno nezpochybnitelným důkazem.

Česká republika není malá a bezvýznamná země, jak si mnoho lidí myslí. Náš hlas je v Evropské unii slyšet. Hlasování o usnesení o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři rozhodly právě hlasy českých zástupců! To by si měli uvědomit hlavně lidé, kteří nechodí k volbám. Opravdu není jedno, kdo za nás v Evropském parlamentu hlasuje. Evropská frakce pirátů a zelených přijde s dalšími a dalšími návrhy a budou následovat další hlasování. Boj proti nelegální migraci není dobojován.

Zdroje:
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře