Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Poliaci spasili Ukrajinu. Asi aj pred ukrajinskými komunistami.

Na Ukrajine i v Európe rezonujú dnes dve vyjadrenia poľských politikov. Poľský veľvyslanec vo Francúzsku vyhlásil, že ak ukrajinská armáda vojnu s Ruskom prehrá, nastúpi do boja s ozbrojenými silami Ruskej federácia poľská armáda. Poľský premiér Morawiecki zase pri návšteve nemeckej univerzity v Heidelbergu vyhlásil, že keby nebolo USA a Poľska, Ukrajina už dávno neexistuje. Bez amerických zbraní a výzbroje, bez poľskej vojenskej a materiálnej pomoci by už rok bola obsadená Rusmi. Poľská pomoc je po pomoci z USA druhá najväčšia a Poľsko navyše prijalo okolo 10 mil. ukrajinských utečencov.

  • poliaci-spasili-ukrajinu-asi-aj-pred-ukrajinskymi-komunistami
 

V Kyjeve prijali obe poľské tak trochu veľkohubé vyhlásenia s rozpakmi. Kyjevský režim nerád počuje, keď niekto konštatuje, že na Ukrajine už dávno nebojuje ukrajinský Dávid s ruským Goliášom, ale že bojujúcim Goliášom sú USA a NATO a Dávidom, čo Goliášovi úspešne vzdoruje je Rusko.

Kyjev má ale momentálne aj vlastné vnútorné problémy. Do obkľúčenia sa mu po Bachmute dostáva aj ďalšie dôležité mesto Donbasu – Avdejevka. Z nej Kyjev od roku 2014 delostrelectvom ostreľoval Doneck. Ak by Avdekevka padla do rúk Rusov, väčšina trápenia obyvateľov doneckých panelákov by odišla. Konečne by mohli pokojnejšie spávať.

Inou starosťou Kyjeva je rastúci počet ľudí, ktorí s vývojom situácie na Ukrajine nesúhlasia. Dnes podľa vyhlásenia prezidentskej kancelárie ukrajinská tajná polícia SBU zatkla v Kyjeve a v ďalších 6 ukrajinských mestách členov ilegálnej Komunistickej strany Ukrajiny – Strany boľševikov. Títo podľa stanov strany chcú obnovu Sovietskeho zväzu. Svoj cieľ sa snažia dosiahnuť protivládnou ilegálnou propagandou, sabotážami a napokon aj partizánskym protivládnym odbojom. SBU nebola pri záťahu úplne úspešná. Viacero ukrajinských komunistov jej uniklo, vrátane predsedu Komunistickej strany Ukrajiny, akéhosi súdruha M.Š.

Odpoveďou na nie najlepšie správy má byť grandiózna ukrajinská ofenzíva. Má sa začať v najbližších hodinách. Predpokladá sa, že začne zo smeru od Záporožia a bude smerovať na Melitopol a Mariupol. Bočná vetva ofenzívy má smerovať na uvoľnenie Bachmutu. Do zatiaľ najmohutnejšej ofenzívy zapojí Ukrajina vyše 100 tis. elitných, špecialistami NATO vycvičených vojakov a všetky nové zbrane od krajín NATO, ktoré v poslednom čase dostala. Vrátane tankov, raketometov, lietadiel, tisícov kamikadze-dronov. húfnic…

Ukrajinci chcú v najbližších hodinách ukázať, že spásu od Poľska a USA nepotrebujú. Chcú ukázať, že ak dostanú zo Západu zbrane a materiálnu a finančnú podporu, vedia sa ochrániť aj sami. A vedia sa víťazstvami odvďačiť aj svojim sponzorom zo Západu.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/03/20/poliaci-spasili-ukrajinu-asi-aj-pred-ukrajinskymi-komunistami/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Michal Masopust 2023-03-22 18:38
Asi ti psychopatičtí chochlové opravdu věří na zeleně mužíčky
na Marsu, jinak se ty jejich velkohubé výkřiky zoufalcú
nedají vysvětlit. Ale jestli jim bude "velet" ta odpornà
obluda, co przní pražský hrad tak to bude jinà?!? Rusové to se pak třeste
ale SMÍCHY!!!!! :-D
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře