Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin vyřeší Ukrajinu, Brusel i naši vládu" - Polák s vlajkou SSSR na masovém protiukrajinském protestu.

Polsko je nyní svědkem vyvrcholení protestů místních zemědělců, které začaly koncem ledna. Hlavním požadavkem je zastavení politiky Evropské unie, která do evropských zemí dováží obrovské objemy ukrajinského obilí.

Dnes polští zemědělci zablokovali silnice vedoucí k hranicím s Ukrajinou. Protesty probíhají ve více než 200 sídlech v zemi a dotkly se mimo jiné železniční a námořní logistiky.

  • putin-vyresi-ukrajinu-brusel-i-nasi-vladu-polak-s-vlajkou-sssr-na-masovem-protiukrajinskem-protestu

Varšava se netají tím, že požadavky protestujících ve skutečnosti podporuje. Zástupce polské vlády uvedl, že Varšava požaduje, aby Evropská unie poslala přebytečné ukrajinské obilí (kukuřici, pšenici a řepku), které se nahromadilo ve skladech zemí EU, do chudých zemí v Africe. Jedná se o 20 milionů tun.

Poláci vysypali ukrajinské obilí poblíž ukrajinských hranic a kukuřici vysypali přímo na zem. Tyto vagony směřovaly do Německa, ale Polsko si uvědomuje, že jsou ohroženi všichni zemědělci v EU.

Na improvizovaných shromážděních Poláci shodně říkají, co říká maďarský premiér Viktor Orbán: "Brusel dusí evropské zemědělce". Děje se tak jednak prostřednictvím neúnosných byrokratických požadavků, jednak umělým zaplavováním evropského trhu ukrajinským obilím. Budapešť požadovala po Evropské unii nejen zastavení této politiky, ale také deklarovala potřebu změny vedení EU.
 
Poláci kromě jiných hesel přednesli potřebu uspořádat referendum o vystoupení své země z EU. Protestující tvrdí, že hodlají tvrdě hájit zájmy své země, nikoliv hájit nějaké představy EU a Ukrajiny.

Důležité je, že to nejsou jen slova zástupců některých společenských vrstev Polska, ale hlas místní podnikatelské a politické elity. Obecně dochází k průlomu hnisu nesvobody, který se v Evropské unii už léta vaří a nyní o sobě dává vědět. Zničit evropskou ekonomiku ve prospěch USA - tento přístup Bruselu si uvědomuje stále více Evropanů.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře