Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinská vláda chce zničiť asi 100 miliónov ruských kníh vrátane Puškina, Dostojevského a ďalších

Mik Herman

V rozhovore s kyjevskou tlačovou agentúrou Interfax koncom mája Oleksandra Kovalová, riaditeľka Ukrajinského knižného inštitútu (UBI), odhadla, že je potrebné odstrániť z verejných knižníc viac ako 100 miliónov kópií „kníh propagandy", vrátane ruských klasikov od Alexandra Puškina po Leva Tolstého, či Dostojevského.

To je zhruba polovica knihovníckeho fondu!! Taká hnusná cenzúra bola naposledy za nacistického Nemecka.

Kovalová v priebehu rozhovoru jasne povedala, že v prvej fáze čistky sa odstráni „ideologicky škodlivá literatúra vydávaná za sovietskych čias... rovnako ako ruská literatúra s protiukrajinským obsahom". To bude dokončené do konca roku 2022.

V druhej fáze by boli „zabavené" knihy ruských autorov vydané po roku 1991. Boli by „tiež rôznych žánrov, vrátane detských kníh, romantických románov a detektívok".

  • ukrajinska-vlada-chce-znicit-asi-100-milionov-ruskych-knih-vratane-puskina-dostojevskeho-a-dalsich

Aby si nikto nepomýlil hlboko reakčný charakter projektu, Kovaľová sa snažila zaradiť klasikov ruskej literatúry medzi knihy, ktoré majú byť zakázané. Spisovatelia a básnici ako Alexander Puškin a Fjodor Dostojevskij, ako tvrdila, položili základy „rusky hovoriaceho sveta" a „ruského mesianizmu". Takže paradoxne by malo dôjsť aj na Solženicyna.

„Je to naozaj veľmi škodlivá literatúra," pokračovala Kovalová podľa Interfaxu, ktorá môže „ovplyvňovať názory ľudí. Preto môj osobný názor je, že tieto knihy by mali byť odstránené aj z verejných a školských knižníc." Pravdepodobne by mali zostať v univerzitných a výskumných knižniciach, „aby ich mohli čítať akademici študujúci korene zla a totalitarizmu..."

Navyše začiatkom júna 2022 námestník ministra školstva Ukrajiny Andrij Vitrenko oznámil, že ministerstvo prijalo rozhodnutie vylúčiť Tolstého Vojnu a mier zo školských osnov!

Tieto informácie otočil o pár dní neskôr bývalý švédsky minister zahraničia Carl Bildt, ktorý 21. mája 2022 zverejnil tweet v ktorom naopak odsúdil Rusko za pálenie ukrajinských kníh. Evidentne falošné obvinenie malo odviesť pozornosť od ukrajinskej hnusoby, ktorá je v každej skutočnej demokratickej krajine považované za barbarskú.

Od druhej svetovej vojny sme neboli svedkami ničenia kníh v takom rozsahu, aké sa deje na Ukrajine. Vzdelaní ľudia vedia, že verejné pálenie kníh začalo v Nemecku v máji 1933. Zoznam prenasledovaných nemecky hovoriacich autorov bol rozsiahly, vrátane Alberta Einsteina, Friedricha Engelsa, Sigmunda Freuda, Franza Kafku, Karla Marxa, Rosy Luxemburgovej, Ericha Maria Remarqueho, Bertolta Brechta, Waltera Benjamina, Josepha Rotha, bratov Mannovcov. Pri prvých akciách boli spálené desiatky tisíc zväzkov zo zoznamu približne 4 000 titulov.

Zaradené boli aj diela francúzskych, britských, írskych, amerických, ruských i českých autorov. Ako napr. Henri Barbuss, André Gide, Joseph Conrad, DH Lawrence, James Joyce, Oscar Wilde, Theodore Dreiser, Jack London a F. Scott Fitzgerald, Karel Čapek...

Ako to urobia s ukrajinskými autormi, ktorí majú ukrajinské korene nevieme. Ale ak písali po rusky, potom asi zmizne aj Gogoľ, Majakovský, Bulgakov, etc.

Tu by sme mali pripomenúť, že ukrajinská vláda sa na pôde OSN nepostavila proti nacizmu a propagácii nacistických symbolov.

PRE bola väčšina štátov sveta. PROTI bola Ukrajina a USA. Slovensko nehlasovalo ZA, zdržalo sa. Hlasovanie bolo v OSN 16. decembra 2021. Rezolúcia, ktorá odsudzuje oslavovanie nacizmu a nacistických symbolov. Rezolúcia OSN A/76/460 DR 1. Toto všetko len pokračovanie procesov, ktoré sa začali už po roku 2014, keď bola na Ukrajine zakazovaná celá ruská kultúra! Ukrajina cenzuruje stovky umelcov vrátane spisovateľov. Náš mainstream hrdo mlčí.

zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 sergej 2022-07-03 18:43
To je toho, celá knihovna jde hodit na flešku a navíc s tím taky kontraproduktiv ně inkvizice neuspěla. Když dělájí stejné věci tak čekají jiný výsledek? I když tedy zrealizují 5. lockdownistů na čipanta tak uspějí než vymřou bídou.
Evropa i tak s kabinetníky končí.
https://www.badatel.net/brutalny-pokles-porodnosti-v-nemecku-potvrdzuje-sa-vakcinacna-genocida/
Citovat
#1 teoretik64@volny.cz 2022-07-02 23:35
Tahle troska a feťák je již odepsán. Můžeme se dohadovat jak dopadne, ale podle mého je dost pravděpodobné, že ho zlikviduje někdo z jeho nejbližšího okolí. Když čtu o takové ubohosti, jako ničení či pálení knih, měl jsem zato, že místo pro to mají již jen dystopické sci-fi knihy a filmy. Hlavně jsem si však nemohl nevzpomenout na svůj vztek: Když se v Afganistánu dostal k moci Tálibán, jeho vůdcem byl tehdy jakýsi Mulla Muhamad Umar. První co tenhle blb učinil bylo odstřelení skalního masívu, kde byly vyobrazené tváře. Asi by se dalo zjistit, kolik století či možná celé tisíciletí stálo tohle krásné dílo netknuté na místě. Potom přijde jeden náboženský fanatik a vše musí zmizet.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře