Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vučić potvrdil: "Krize se prohlubuje - KFOR lže"

Aleksandar Vučić promluvil k občanům Srbska, zmínil všechna nejaktuálnější témata a navrhl Národnímu shromáždění Anu Brnabićovou na premiérku.

Ana Brnabičová bude jmenována premiérkou pro složení nové srbské vlády, uvedl na tiskové konferenci srbský prezident Aleksandar Vučić.

Dodal, že Srbsko a srbští občané čelí obtížnému období, a varoval před nebezpečím krajní pravice, která by mohla zemi zničit, stejně jako krajní levice a liberálové, kteří by zničili vše, co je v Srbsku národní.

  • vuci-potvrdil-krize-se-prohlubuje-kfor-lze

"Naše rozhovory s kosovskými Albánci byly velmi neúspěšné, nesmírně obtížné a nakonec jsme dospěli k tomu, že se na ničem neshodneme. Naše sdělení je, že se vzájemným uznáním nemáme nic společného, to jsem jim řekl v Bruselu. Neutrácejte peníze za ubytování nebo za letenky, ztrácíte čas tím, že se mnou mluvíte. Jsme vždy připraveni ke kompromisu, ale k tomu jsme nedospěli. Kurti je přesvědčen, že se jim podaří svou propagandou přesvědčit srbský lid, aby se vzdal svého státu Srbska," upozornil.

Jak uvedl, "Albáncům jsme řekli dvě věci, pokud jde o dokumenty. My jim můžeme vydávat doklady a oni to mohou udělat za nás, ale důležité je, aby se Srbové z Kosova a Metohije mohli volně pohybovat, vstupovat na území Kosova a Metohije a opouštět je. Jsme připraveni přijímat jejich doklady, ale vydejme obecnou "výhradu", na kterou by na správních přechodech poukazovali a podle které by přijímali jejich doklady.

"V tomto prohlášení je napsáno: 'Poskytnutí průkazů totožnosti ze strany Prištiny se děje pouze z praktických důvodů, aby byla umožněna svoboda pohybu, a nelze je vykládat jako uznání jednostranně vyhlášené nezávislosti Kosova, ani se nedotýká svrchovanosti'. Žádáme záruky ze strany EU, žádáme, aby každý Srb ze severu Kosova a Metohije mohl vstoupit na území Kosova a Metohije se srbskými doklady a aby mohl kdykoli odejít. Pokud to potvrdí, vyřešili jsme menší problém," řekl.

Prezident řekl, že on jako prezident republiky nemůže po prohlášení Gabriela Escobara zapomenout, že Kosovo je součástí Srbska. Vučič zdůraznil, že máme podporu většiny světa, a proto se Priština nemůže stát součástí Interpolu a OSN.

"V tuto chvíli je v mém šuplíku a v šuplíku ministra zahraničních věcí sedm dokumentů potvrzujících zrušení uznání Kosova. Neustále se pracuje na tom, aby je uznaly Vietnam a Keňa. My jsme také pracovali. Byli jsme úspěšní, zvýšili jsme jejich počet ze čtyř na sedm," dodal.

Uvedl, že KFOR lže a že podle bruselské dohody existuje na severu Kosova ředitelství Sever, bez jehož souhlasu nesmí albánská policie vstoupit na sever provincie.

"Ať si děti chvíli hrají, ať si myslí, že jsou mocné. My udržujeme mír ve vlastním zájmu. Doporučuji představitelům KFOR, aby se rychle podívali na bruselskou dohodu," uzavřel.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2022&mm=08&dd=27&nav_id=114318

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře