Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

No a teraz modrí súdruhovia peňte

Čínsky prezident Si Ťin-pching a ruský prezident Vladimír Putin spoločne podpísali a zverejnili spoločné vyhlásenie Čínskej ľudovej republiky a Ruskej federácie o prehĺbení komplexního strategického partnerství pre koordináciu pre novú éru.

V otázke Ukrajiny sa obe strany domnievajú, že je potrebné dodržiavať ciele a principy Charty Organizácie Spojených národov a rešpektovať medzinárodné právo. Ruská strana opätovne potvrdzuje svoj záväzok čo najskôr obnoviť mierové rozhovory a víta ochotu Číny zohrať pozitívnu úlohu pri politickom a diplomatickom urovnaní ukrajinskej krízy.

Obe strany zdôrazňujú, že zodpovedný dialog je nejlepším spôsobom vhodných riešení.

  • no-a-teraz-modri-sudruhovia-pente

Prezident Si Ťin-pching počas stretnutia s prezidentom Putinom zdôraznil, že "čím viac ťažkostí je, tým väčšia je potreba zachovať priestor pre mier. Čím je problém akútnejší, tým dôležitejšie je nevzdávať sa úsilia o dialóg. Čína naďalej zohráva konštruktívnu úlohu pri presadzovaní politického urovnania ukrajinskej otázky." Pozitívne na to zareagoval prezident Putin, ktorý uviedol, že Rusko si pozorne preštudovalo pozičný dokument Číny k politickému urovnaniu ukrajinskej otázky a je otvorené rozhovorom o mieri. Predtým ukrajinská strana tiež pozitívne komentovala postoj Číny. Je zrejmé, že vytrvalé mierové úsilie Číny prinieslo výsledky, ktoré zvýšili nádej a motiváciu mierových síl medzinárodného spoločenstva. Toto je veľmi cenné.

Poburujúce poznámky a skutky USA a NATO, ktoré prilievajú olej do ohňa ukrajinskej krízy, musia byť vyvážené mierovými silami; je potrebné prekonať mentalitu a bezpečnostnú koncepciu táborovej konfrontácie počas studenej vojny a prekročiť ju z perspektívy komunity so spoločnou budúcnosťou ľudstva; Zjednodušené chápanie problému Ukrajiny, ktoré vo veľkej miere propagujú západné krajiny, si vyžaduje podrobnejšie rozpracovanie zložitých a špecifických historických a súčasných skutočností tohto problému, aby sa napravili mylné predstavy. Čína sa nerozhodla nečinne prizerať a vo vyššie uvedených aspektoch sa preukázala jej konštruktívna úloha. Vývoj situácie čoraz viac dokazuje, že postoj a činy Číny sú na správnej strane dejín.

Čo sa týka otázky Ukrajiny, Čína nemá sebecké záujmy, ale uprednostňuje záujmy medzinárodného spoločenstva s čistými a otvorenými motívmi. Medzinárodné spoločenstvo teraz veľmi očakáva, že Čína uľahčí mierový dialóg, čo odzrkadľuje sklamanie ľudí z USA a Západu, ako aj ich skutočné ocenenie čínskych činov. Úspešné sprostredkovanie Číny pri obnovení diplomatických vzťahov medzi Iránom a Saudskou Arábiou zvýšilo medzinárodnú dôveru v čínsku diplomaciu a preukázalo nesmiernu hodnotu čínskej globálnej bezpečnostnej iniciatívy. Hoci je ukrajinská otázka odlišná od otázky Saudskej Arábie a Iránu, vyžaduje si aj dodržiavanie vízie spoločnej, komplexnej, kooperatívnej a udržateľnej bezpečnosti.

Aby to Čína pochopila, bola od vypuknutia krízy trpezlivá a benevolentná a neúnavne pracovala na podpore mierových rozhovorov. Strategická vzájomná dôvera na vysokej úrovni medzi Čínou a Ruskom je dôležitým základom tejto pozitívnej interakcie a pridala váhu mierovej strane škály. Naproti tomu niektoré západné krajiny na jednej strane chladne kritizujú a ohovárajú čínske mierové snahy, na druhej strane Čínu zámerne kádrujú, ako keby išlo o zlyhanie, ak sa diplomatickým snahám Číny nepodarí okamžite zastaviť boje. Tento sebarozpor odhaľuje ich škaredú mentalitu a ich sebecké činy sú v protiklade s úsilím o mier.

Gentleman je otvorený a pripravený. Čína úprimne dúfa, že ukrajinská kríza bude vyriešená čo najskôr a je ochotná byť mostom pre komunikáciu medzi konfliktnými stranami. Obrovský prínos Číny k svetovému mieru a stabilite sa bude aj naďalej dokazovať v diplomatických praktikách. Mierová cesta prezidenta Si Ťin-pchinga si získala širokú podporu a potlesk sveta, čo je najsilnejší dôkaz.

Článok vyšiel pod názvom Xi-Putin meeting sends important signal to promote peace talks: Global Times editorial. Krátené. Titulok NIFMV.

Poznámka NIFMV„Prichádza zmena, akú sme nevideli 100 rokov - a my sme tí, ktorí spoločne riadia túto zmenu," týmito slovami sa čínsky prezident Si Ťin-pching rozlúčil s ruským prezidentom Vladimírom Putinom.

Ruský prezident odpovedal: "Súhlasím." Si Ťin-pching potom podal Putinovi ruku a povedal: "Dávajte si pozor, drahý priateľ." Putin odpovedal tak, že chytil Si za ruku a povedal: "Šťastnú cestu."

Zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Jarda K. 2023-03-25 00:58
A teraz Modrý súdruhovia peňte je nazov clanku...Koľko ľudi si uvedomuje že politika je Jiddis Divadlo Medzinarodného žida, ktoré riadi blbcov a babky na oboch stranach? Modrý Západ a Červený Východ s docasným Zltým Východom nového slnka je tajomstvom židomurarov v antických a dnesných astronómiách! A žid si robí prču z gojov, keď zalozil Jednu stranu Ratchilda dvoch farieb: Červený Republikan a Labourista a Modrý Démon-rat a Torryovec...A to ani nejdem do štátnych znakov a zástav! Modrý Sionista opantal Zapad cez ekonomiku,banky a finančníctvo, a Východ Židobolševik cez krvave revolúcie! A dnes Chabad bucha o podlahy jednými i druhými!!! Falsuje voľby a zasa vyvolava vojny, tentoraz zasa Svetovú, WW3, cez U'krajinu, ktorá ma zvláštne poslanie židomurárstva oboch strán! Ukrsino je Žnec po Latinsky, čo prichadza zožať zrelú gójsku úrodu duší sveta...To že za všetkým je Tzo- Chod Nebies a astronomické cykle gójom nepríde na um, lebo im boli ukázané iba dva smery v živote: politický a náboženský...A tak bojujú za hlúposti na hlúpej strane, jediný kto ma z toho osoh je zasa ŽID! A medzi 2025 az 2033, zmetie cez 7 miliárd gójov zo sveta...Len čumte čo má ŽID pre vás v sklade v budúcich pár rokoch! Budete závidieť mŕtvym!!!
Citovat
#2 miroslav petr 2023-03-24 12:54
Tak jako hned po "revoluci" ODS a ČSSD začali "vyrábět" budoucí Loupežníky tím, že protizákonně posílali Ziskovky do škol, aby budoucí generaci vymývali mozky, tak USA nechtěně "vyrobila" přátelství kdysi znepřátelených států.To jsou paradoxy, pane Vaněk....
Citovat
#1 miroslav petr 2023-03-24 12:47
Ve filmu Vyšší princip byli studenti i třídní učitel na straně zastřelených studentů. Dnes je tomu naopak. Bože, jak hluboko vzdělanci klesli...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře