Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti prokurátorovi a soudcům Mezinárodního trestního soudu

Ruský Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti prokurátorovi a soudcům Mezinárodního trestního soudu (ICC), kteří dříve vydali nezákonný zatykač na "zatčení" ruského prezidenta Vladimira Putina.

Případ se týká prokurátora Karima Ahmada Khana a soudců Tomoko Akane, Rosaria Salvatora Aitala a Sergia Gerarda Ugalde Godineze.

Vyšetřovací výbor připomněl, že 22. března předložil žalobce Mezinárodního trestního soudu Karim Ahmad Khan (foto) II. přípravnému senátu Mezinárodního trestního soudu žádost o vydání zatykače na ruské občany v rámci trestního vyšetřování.

  • rusky-vysetrovaci-vybor-zahajil-trestni-rizeni-proti-prokuratorovi-a-soudcum-mezinarodniho-trestniho-soudu
 
"Na základě této žádosti přijali výše uvedení soudci Mezinárodního trestního soudu nezákonná rozhodnutí o zatčení prezidenta Ruské federace a zmocněnce pro práva dítěte při prezidentovi Ruské federace.
 
Trestní řízení je záměrně nezákonné, neboť neexistují důvody pro trestní odpovědnost.
 
Podle Úmluvy o zabránění a trestání zločinů proti osobám požívajícím mezinárodní ochrany ze dne 14. prosince 1973 požívají hlavy států absolutní imunity vůči jurisdikci cizích států.
 
Úkony státního zástupce Mezinárodního trestního soudu obsahují znaky trestných činů stanovených v části 2 článku 299, části 1 článku 30, části 2 článku 360 trestního zákoníku Ruské federace - zapojení státního zástupce do případu. článku 360 části 2 trestního zákoníku Ruské federace, tj. trestní stíhání osoby, o níž je známo, že je nevinná, v kombinaci s nezákonným odsouzením osoby za těžký nebo zvlášť těžký zločin a přípravou útoku na představitele cizího státu požívajícího mezinárodní ochrany s úmyslem zhoršit mezinárodní vztahy.
 
Jednání soudců Mezinárodního trestního soudu obsahuje znaky skutkových podstat trestných činů podle čl. 301 části 2, čl. 30 části 1, čl. 2 čl. 360 trestního zákoníku Ruské federace - vědomě nezákonné zadržení, jakož i příprava útoku na představitele cizího státu požívajícího mezinárodní ochrany s cílem zhoršit mezinárodní vztahy," uvedl IC Ruska.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Michal Masopust 2023-03-21 00:19
Jen ten "zatykač" na Vladimíra Vladimíroviče těm psychopatům na západě a těm ještě
odpornějším skřetům a gaunerům za velkou louží vraťte i s úrokama, jak se u nás říká. Ať se ti psychopaté
chytnou za nos, jací že to jsou veleidioti!!!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře