Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Agrese Washingtonu a zdrženlivost Kremlu vedou k Armagedonu

14.7.2022 

Paul Craig Roberts

Kreml stále pokračuje v přehlížení provokací Západu, na co Západ reaguje dalšími provokacemi, což vede k ještě větší eskalaci války.

Indoktrinované západní národy si neuvědomují, jak liberální a tolerantní Kreml je. Rusko si jako jediné z mocných zemí vzalo za své prosazovat mezinárodní právní stát a dodržování obchodních smluv a státních dohod.

Svým způsobem je to chvályhodné, ale svým způsobem je kremelské lpění na právu a dodržování smluv, které již Západ nectí, pro Rusko a svět nebezpečné.

Washington se řídí vlastními, neustále se měnícími pravidly a právo a dodržování smluv mu mohou být ukradené. Pro Washington je právo to, co podporuje jeho zájmy.

  • agrese-washingtonu-a-zdrzenlivost-kremlu-vedou-k-armagedonu

Mysl liberála je myslí člověka, který je přesvědčen, že dělá správnou věc. Jeho přesvědčení o správnosti jeho chování ho činí slepým k jeho důsledkům. Kreml zůstává slepý k důsledkům svého nekonečného tolerování urážek a provokací, své váhavosti a slabých reakcí.

Západ vidí v ochotném přijímání urážek ze strany Kremlu nejistotu, nerozhodnost, nedostatek vůle a stupňuje provokace. Kreml svým chováním podporuje a provokuje agresivní chování Západu, které vede k Armagedonu.

Putin mluví tvrdě, ale jeho činy jsou slabé. Washingtonské provokace dospěly do bodu, kdy se Washington přímo angažuje ve válce proti Rusku.

Washington poskytuje Ukrajině nejen raketové systémy dlouhého doletu, což bude vyžadovat, aby ruské síly rozšířily oblast dobývání, aby ochránily civilisty Donbasu před neustálými útoky, a tím rozšířily konflikt, ale také poskytuje informace o cílení a personál pro obsluhu systému HIMARS. https://www.rt.com/news/558964-russian-foreign-ministry-ukraine-himars-civilians/

Je to Západ, kdo je agresivní, nikoli Rusko, a to je jeden ze zdrojů rostoucího nebezpečí konfliktu. Druhým zdrojem je akceptace agrese Západu ze strany Kremlu. Kreml akceptuje agresi Západu od roku 2007, kdy o ní Putin poprvé veřejně promluvil. Zatímco Putin na ni upozornil, nadále agresi Západu vychází vstříc. V tom spočívá problém.

Otázka zní: jak dlouho ještě bude Putin vstřícný? Vládnoucí sionističtí neokonzervativci a Bidenovi demokraté si myslí, že Putin bude tolerovat urážky a provokace, dokud se jeho režim vnitřně nezhroutí. Zdá se, že vůdce země ve válce, který nadále dodává těm, kdo zabíjejí jeho vojáky, energii, jež umožňuje jejich účast ve válce, je spíše ve shodě s nepřítelem než se zemí, kterou vede.

K zapojení NATO by nikdy nedošlo, kdyby Kreml vypnul veškeré dodávky energie na Západ při prvním náznaku zapojení Západu do konfliktu. To vyvolává otázku: Cení si Kreml právo a dodržování smluv více než životů svých vojáků?

To je Putinův problém: jak dlouho může akceptovat provokace, než se bude Rusům jevit jako slabý a nerozhodný vůdce? A tím si liberalismus vyžádá další oběť. Nebo budou provokace pokračovat tak dlouho, dokud Washington nepřekročí jednu červenou čáru navíc a nerozpoutá Armagedon?

Související:

Slaboduchý Kreml dovolí vojensky bezvýznamným Evropanům zabavit ruský majetek v hodnotě 13,3 miliardy dolarů 

https://www.reuters.com/world/europe/eu-has-frozen-138-bln-euros-russian-assets-over-ukraine-war-official-says-2022-07-12/

Srbský prezident říká, že třetí světová válka začala

https://www.rt.com/russia/558970-vucic-wwiii-russia-ukraine/

Překlad CFP!

zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2022/07/14/weak-kneed-kremlin-permits-militarily-insignificant-europeans-to-seize-13-3-billion-of-russian-assets/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 teoretik64@volny.cz 2022-07-19 01:26
Pan Robert píše už celou věčnost takovým způsobem, jako by jeho největším snem byl globální raketo jaderný konflikt. I kdyby RF rozbila všechna města na Ukrajině, a tím pádem zabila i spoustu svých občanů či prostě 'jen' Rusů (to je totiž asi hlavní důvod zdrženlivosti a správného názvu toho, co RF právě koná), pořád by to nestačilo. Pořád by měl na jazyku: 'málo, měkké'. Prostě typický Američan: bombardovat, bombardovat a bombardovat. Lidí je přece jako hnoje, dětí jakbysmet...
Citovat
#1 Stanislav 2022-07-18 12:18
No ,jak tak sleduji,pán P.C.Roberts,
tady pořadně uklouzl.
Já si velmi dobře pamatuji co na počatku akce pán V.V.Putin a ministr zahr.věcí pan Lavrov prohlásil a toho se drží.
Proč se stále opakovat,co na západě jsou politici s nízkým IQ a paměti? Tak potom,to je ten problém,že nedodržuji smlouvy a dohody mezi státy a sebou.
Každopádně, Rusové kteří mají mozek na správném místě a umí jej i použit,tak válku nechtějí,neboť si dobře pamatuji co zač byla I a II.SV,kolik obětí přinesla celkově.
Tento článek považuji za nepodařený od P.C.Robertse.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře