Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Informační chaos a vnitřní boj

Častokrát slýchám a čtu tady i jinde povzdechy nad tím, proč se Rusové chovají jednou tak a podruhé tak? Proč takový zmatek při provádění vojenské operace na Ukrajině. Nejprve byli kousek od Kyjeva a dnes je ta situace zcela jiná. Proč jsou v těch prohlášeních státních politiků takové protichůdnosti? Proč třeba Čína jednou tak a vzápětí opačně? Proč v minulosti, ale i dnes, tak chaotický, přístup třeba k povinnému očkování? Ale to je celá řada témat, kde na toto neustále narážíte, na tu viditelnou oficiální rozporuplnost.

  • informacni-chaos-a-vnitrni-boj
No ono je těžké se v tom zorientovat, protože my máme takovou tu schématickou představu - Čína, Rusko, USA nebo na jiné úrovni Deep State, Globální prediktor - v USA rovná se Trump + Bílá šlechta+Bílé klobouky atd. Každý z nás pak vychází z té informační úrovně, ze které to sleduje. Ale ono je to tak, že se to v každé z těch zemí vzájemně prolíná, v každé z těch zemí probíhá velice tvrdý vnitřní boj, který zároveň navazuje na ten boj globální. Proč si myslíte, že Rusko řeší tak složité problémy se svou vojenskou operací na Ukrajině? Rusko je od 90-tých let totální kolonií USA, tedy té jejich vrstvy, které dnes říkáme Deep State.
 
V 90-tých to zašlo tak daleko, že veškerý sovětský zbrojní průmysl byl předán USA, když třeba chtěl jít ruský generál na kontrolu zařízení ruských jaderných zbraní, musel mít souhlas Američanů a doprovázel ho americký důstojník. To od devadesátých prorostlo celým ruským systém, celou státní správou, včetně armády. A Rusové se tohoto dnes postupně zbavují, tedy těchto zaprodanců, včetně velení ruské armády. Proto ty nepochopitelné zvraty v ruské vojenské taktice ve válce na Ukrajině. S tím vnějším bojem zároveň probíhá i velice tvrdý vnitřní mocenský boj! A to platí nejenom pro Rusko, ale i pro Čínu a desítky dalších zemí.
 
V takové rozpolcené, globálně informační době žijeme. Informací je dostatek, více než dostatek. Pokud máte zájem, můžete se dopátrat až do takových hlubin, které by ještě před deseti, pěti lety byly nemyslitelné. Problémem této doby není nedostatek informací, ale totální informační zmatení, kdy již běžný člověk, přes tuto smršť polopravd, čistých lží i zlomků pravdy, není schopen rozlišit, co si z toho vzít a kde se vlastně nachází. Tedy, trochu jinak řečeno, máme tu sice informační věk neuvěřitelných možností, ale ve svém finálním výsledku je to téměř totéž, jako bychom nadále žili v hlubokém středověku a neuměli číst ani psát. To není zase až taková nadsázka, ostatně ten pravěký divoch měl v zásadních, a pro jeho život praktických věcech naprosto jasno, na rozdíl od nás...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře