Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dnes na Černém Mostě začíná Festival Street For Art

Festival ve veřejném prostoru Street For Art zahájí svůj šestý ročník již 22. května. V nové lokaci na Černém Mostě tentokrát bude centrem festivalu nově kultivovaný "park kultury, oddechu a městského plánování". Zahajovací koncert festivalu obstará kapela Ohm Square.

  • dnes-na-cernem-moste-zacina-festival-street-for-art

Festival Street For Art se koná přímo naproti výstupu ze stanice metra Černý Most, kde bylo deset let opuštěné staveniště. O design jeho proměny se postarali architekti Mjölk, festivalovou kavárnu navrhli Edit! architekti. Prostor festivalu by se měl stát modelovým příkladem participace veřejnosti na kultivaci města a modelem pro testování spolupráce umělců, odborníků a zástupců města na veřejné správě. "Kultura je klíčovým potenciálem rozvoje města. Akce jako je Street For Art děláme proto, abychom inspirovali místní kreativní obyvatele, kteří se pak můžou zapojit do oživení svého města," říká ředitel festivalu David Kašpar.

Každý večer je pro diváky připravený koncert a také výtvarná performance s živou hudbou Johany Švarcové. Tři černoši v tunelu aneb panoptikum městských legend je třicetiminutový „živý obraz", performance, která spojuje hned několik neuvěřitelných městských legend z různých koutů světa. Na jedné scéně se v bohatém výtvarném zpracování setkávají podivné bytosti ze světových sídlišť. Umělecké zpracování si vzaly na starosti Marie Hladíková, Helena Blašková.

Více na www.streetforart.cz

Festival Street For Art 2013
Blackville - park kultury, oddechu a městského plánování
22. - 29. května 2013
Vstup na všechny akce festivalu zdarma!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře