Toto prohlášení nemůže být od pravdy dále.

 

Zastánci „zelených“ energetických projektů jsou často mistry ve hře s čísly, protože jen tak dává výroba elektřiny z větrných a solárních elektráren smysl. Zastánci, jako je Kerry, se rádi zaměřují na nízké provozní náklady solární a větrné energie, protože nevyžadují neustálý nákup paliva. Pokud ignorujeme relativně krátkou životnost solárních a větrných komponentů a vysoké počáteční investice, můžeme vyvolat dojem, že solární a větrná energie fungují s nižšími náklady než fosilní paliva nebo jaderná energie.

Ujasněme si fakta. Náklady nejsou jen ty, které platíte v maloobchodním měřítku za plyn nebo elektřinu. Zahrnují také daně, které platíte na dotování energie. Studie ministerstva energetiky z roku 2017 zjistila, že za každý dolar státní dotace na jednotku BTU energie vyrobené z fosilních paliv dostávají větrné a solární elektrárny nejméně 10 dolarů.

Takže je to cokoliv, jen ne úsporné.

Důvodem, proč jsou dotace tak vysoké, je skutečnost, že solární a větrná energie mají ve srovnání s jejich spolehlivější konkurencí dodatečné náklady. „Zelené“ zdroje energie jsou neovladatelné, což znamená, že jejich výkon nelze měnit tak, aby odpovídal poptávce. Vítr nefouká silněji a slunce nesvítí jasněji jen proto, že spotřeba elektřiny je ve špičce.

Naopak subjekty využívající fosilní paliva – například uhelné elektrárny – mohou zvýšit produkci, v závislosti na poptávce.



Široké rozšíření výroby energie ze slunce a větru by vyžadovalo drahé baterie ve velkém měřítku, které by zajistily, že lidé budou mít energii i v době, kdy přestane foukat vítr nebo kdy přestane svítit slunce, což se děje každou noc.

Na rozdíl od spolehlivého a flexibilního zemního plynu tedy solární a větrná energie vyžadují rozsáhlá řešení pro skladování elektrické energie: masivní baterie, které jsou stěží šetrné k životnímu prostředí a jsou také velmi drahé. A protože baterie nevydrží věčně, zvyšují počáteční náklady i náklady na údržbu během životnosti solární nebo větrné elektrárny.

Stejný problém je i u elektromobilů. Cena elektromobilů je podstatně vyšší než u běžných aut na plyn a takzvané úspory v čase předpokládají, že elektrická energie pro dobíjení je zdarma. To však není pravda a náklady na elektřinu rostou téměř stejně rychle jako ceny benzínu.

Tyto faktory Kerry a další „zelení“ aktivisté v oblasti energetiky důsledně ignorují.

Aby bylo možné skutečně vyhodnotit rozdílné zdroje energie a porovnat je s ostatními, používá americká Správa energetických informací tzv. vyrovnané náklady na energii (LCOE) a vyrovnané náklady na skladování (LCOS). Tato měřítka zohledňují počáteční náklady, životnost výrobních a skladovacích systémů, náklady na údržbu a palivo, výdaje na vyřazení z provozu, dotace atd. a porovnávají je s tím, kolik elektřiny se vyrobí za dobu životnosti elektrárny.

Čísla nelžou: „zelená“ energie představuje naprosté plýtvání zdroji.

LCOE a LCOS pro solární a pobřežní větrné elektrárny jsou čtyřikrát dražší než zemní plyn. Větrné elektrárny na moři jsou však na tom „nejlépe“ – jsou šestkrát dražší než zemní plyn.

Představte si, že za stejnou elektřinu platíte každý měsíc čtyřikrát až šestkrát více! To je svět zeleného ráje, který chce Bidenova administrativa pro Ameriku.

Je to však ještě horší, protože náklady na elektrickou energii výrazně ovlivňují náklady na výrobu téměř všeho ostatního. Například v případě výroby hliníku tvoří třetinu celkových výrobních nákladů samotná elektřina.

Představte si, co by čtyřnásobné zvýšení cen elektřiny udělalo s cenami veškerého zboží a služeb, které lidé kupují. Pokud si myslíte, že inflace je nyní špatná, počkejte, až bude země závislá na větrné a solární energii – pak uvidíte skutečný nárůst cen.

A navzdory oficiálním vládním údajům, které jsou v rozporu s jejími vlastními tvrzeními, Bidenova administrativa – včetně Kerryho – pokračuje jednoduše v šíření nepravd o větrné a solární energii. Doufají, že si nikdo jejich fantastická fakta neověří.

Pro levici je pravda to, že chce, aby to byla pravda.

Střední třída je přitom drcena benzínem za 4 dolary za galon a podniky se všude prohýbají pod cenou nafty za 5 dolarů za galon. Deník Wall Street Journal varuje, že kvůli přílišnému spoléhání se na větrnou a solární energii může dojít k výpadkům dodávek elektřiny.

Pokud bude tento tlak na zelenou energii pokračovat, začne celá země vypadat jako Kalifornie, kde je benzín za 6 dolarů za galon, světla zhasínají a elektromobily stojí kvůli výpadkům proudu. Pokud je toto „zelená“ budoucnost, pak by s ní Američané neměli chtít mít nic společného.

zdroj: https://www.epochtimes.cz/2022/06/09/bidenova-velka-lez-zelena-energie-nesetri-penize-ale-je-4-az-6krat-drazsi/