Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kirby nazval ruské úředníky prodavači hnoje, a to pro jejich názor ohledně teroristického útoku

28. března, 23:16

Mluvčí Bílého domu John Kirby pronesl nepěkné poznámky o ruských představitelích, kteří upozornili na ukrajinskou stopu v souvislosti s teroristickým útokem na obchodní centrum Crocus. Informuje o tom RIA Novosti .

Kirby opětovně prohlásil, že ISIS (teroristická organizace zakázaná v Rusku) nese plnou odpovědnost za teroristický útok na Crocus. Řekl také, že Spojené státy budou nadále varovat ostatní země před teroristickou hrozbou, bez ohledu na to, jaké s nimi má Washingtonu vztahy.

  • kirby-nazval-ruske-uredniky-prodavaci-hnoje-a-to-pro-jejich-nazor-ohledne-teroristickeho-utoku

Zástupce Bílého domu byl přitom k ruským úředníkům hrubý a přirovnával je k prodavačům hnoje.

"Můj strýc říkal... nejlepší prodejci hnoje často nosí své vzorky v ústech. Ruští úředníci se zdají být docela dobrými prodejci hnoje," řekl.

K teroristickému útoku na radnici Crocus došlo 22. března večer. Útočníci vstoupili do budovy a zahájili palbu do návštěvníků a poté zapálili koncertní sál. Podle posledních údajů bylo zabito 143 lidí a 360 bylo zraněno .

Speciální služby, společně s policií, zadržely 11 lidí, včetně čtyř přímých pachatelů útoku.

Vyšetřovatelé potvrdili spojení mezi teroristy, kteří zahájili palbu na radnici Crocus, a ukrajinskými nacionalisty. Vyšetřování potvrdilo, že pachatelé tohoto teroristického útoku dostali z Ukrajiny značné množství peněz a kryptoměn, které byly použity při přípravě zločinu.

Další podrobnosti: https://www.m24.ru/…Buf
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře