Pětihvězdičkový džihád palestinských vůdců
- Podrobnosti
- ze světa / Blízký východ|
- 9. duben 2022|
- Khaled Abu Toameh|
- 2007 x
Vůdci Hamásu nežijí mezi svými lidmi v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu. Je pro ně jednodušší a bezpečnější vyzývat Palestince, aby posílali své děti provádět teroristické útoky proti Izraeli, zatímco odpočívají v pohodlí svých hotelových pokojů, vil a posiloven v Kataru. Vůdci Hamásu nepošlou své vlastní syny a dcery, aby se zapojili do džihádu proti Izraeli. Na snímku se spolu 7. prosince 2012 baví vůdci Hamásu Chálid Maš'al (vlevo) a Ismáíl Haníja. (Foto: Mohammed Abed / AFP prostřednictvím Getty Images)
Vůdci palestinských teroristických organizací Hamás a Palestinský islámský džihád nadále vyzývají Palestince, aby vyšli do ulic a zapojili se do džihádu (svaté války) proti Izraeli.
Palestincům říkají, že ti, kteří budou při provádění útoků proti Izraeli zabiti, budou považováni za "hrdiny" a "mučedníky". Také jim říkají, že Palestinci musí pokračovat v džihádu až "do osvobození Palestiny", což je eufemismus pro likvidaci Izraele.
Takové vzkazy nedávno vyslali Palestincům vůdci Hamásu Chálid Maš'al a Ismáíl Haníja. Maš'al a Haníja je vysílají z pětihvězdičkových hotelů a luxusních vil v Kataru.
Vůdci Hamásu nežijí mezi svými lidmi v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu. Je pro ně jednodušší a bezpečnější vyzývat Palestince, aby posílali své děti provádět teroristické útoky proti Izraeli, zatímco sami odpočívají v pohodlí svých hotelových pokojů, vil a posiloven v katarském hlavním městě Dauhá. Vůdci Hamásu nepošlou své vlastní syny a dcery, aby se zapojili do džihádu proti Izraeli.
Arabští novináři vůdce Hamásu v minulosti kritizovali a posmívali se jim za to, že si vybrali luxusní život v hotelech v Kataru, místo aby byli mezi svými lidmi na Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy.
Egyptský novinář Ahmed Musa ukázal fotografii Maš'ala v posilovně v Kataru a připomněl vůdci Hamásu, že "džihád se odehrává v Gaze". Musa vůdce Hamásu vyzval:
"Pokud jste muž a hrdina, nasedněte zítra do prvního letadla a vstupte do Pásma Gazy přes hraniční přechod Rafáh. Vaši stoupenci v Gaze vás tam uvítají."
Zpráva zveřejněná v lednu 2022 zpravodajským webem Ynet odhalila, že během posledních dvou let opustilo Pásmo Gazy nejméně osm vedoucích představitelů Hamásu a Palestinského islámského džihádu (PIJ), protože dali přednost pohodlnému životu v zahraničí.
Jako první odešel Ismáíl Haníja, vůdce Hamásu v Pásmu Gazy. Opustil domov v uprchlickém táboře Aš-Šáti, protože dal přednost luxusním hotelům v Kataru. Haníja svůj odchod zdůvodnil kandidaturou do vedení Hamásu. Volby skončily před několika měsíci, ale Haníja se do Pásma Gazy nevrátil. Místo toho zatlačil na egyptské úřady, aby umožnily jeho ženě a dětem opustit Pásmo Gazy a připojit se k němu v bohatém státě Perského zálivu.
Dalším vysokým představitelem Hamásu, který opustil Pásmo Gazy, je Chalíl al-Hajá. Ten donedávna sloužil jako zástupce šéfa této teroristické skupiny v Pásmu Gazy ovládaném Hamásem. Al-Hajá se rozhodl odejít do Kataru poté, co byl jmenován vedoucím kanceláře Hamásu, která řídí vztahy organizace s arabskými a islámskými zeměmi.
Pásmo Gazy opustili i se svými rodinami rovněž další vysoce postavení představitelé Hamásu Saláh Bardawíl, Sámí Abú Zuhrí, Fathí Hammád a Taher al-Nunu. Cestují mezi Katarem, Libanonem, Tureckem a dalšími arabskými a islámskými zeměmi.
Kromě vůdců Hamásu opustili Pásmo Gazy také vysocí představitelé Palestinského islámského džihádu. Patří mezi ně Nafíz Azzám a Mohamed al-Hindi. Ti tráví čas v Sýrii, Libanonu a Turecku.
Není jasné, zda se tito vůdci Hamásu a PIJ plánují vrátit do svých domovů v Pásmu Gazy. Ve skutečnosti existuje dobrý důvod se domnívat, že tito zhýčkaní vůdci nespěchají s návratem do Gazy, kde dva miliony palestinských obyvatel nadále žijí v drsných ekonomických podmínkách. Nezaměstnanost je v Pásmu Gazy odhadována na více než 50 % a míra chudoba je extrémně vysoká.
Íránem podporované organizace Hamás a PIJ jsou dvě největší organizace v Pásmu Gazy. Vůdci Hamásu a PIJ způsobují svým lidem jednu katastrofu za druhou místo toho, aby investovali zdroje a úsilí do zlepšení jejich životních podmínek. Lidem v Pásmu Gazy přinesli válku a zkázu vypálením tisíců raket na Izrael, protože tak Izrael donutili k odvetě.
Místo budování škol a nemocnic se vůdci Hamásu a PIJ rozhodli investovat desítky milionů dolarů do sítě tunelů podél hranice Pásma Gazy s Izraelem. Tyto tunely slouží k útokům na Židy a k jejich vraždění.
Vůdci Hamásu a PIJ za sebou nechali spálenou zemi a rozhodli se vést luxusní život v Dauhá, Istanbulu a Bejrútu. Místo toho, aby zahanbeně skrývali své tváře, kupodivu vyzývají ze svých posiloven, soukromých tryskáčů a vířivek k pokračování palestinského boje proti Izraeli.
Maš'al v únoru 2022 z Kataru znovu vyzval Palestince, aby pokračovali v obětování svých dětí v džihádu proti Izraeli. Maš'al se chlubil, že se počet teroristických útoků proti Izraeli na Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě v roce 2021 v porovnání s rokem 2020 zdvojnásobil.
"V nadcházející fázi uzříme nárůst odporu a rozvinutí jeho možností," řekl Maš'al. Když Hamás mluví o "odporu", odkazuje se na různé teroristické útoky proti Izraeli, včetně sebevražedných pumových útoků, odpalování raket a útoků za pomocí nožů, střelby a automobilů. "Chceme, aby se do rostoucího odporu zapojili všichni."
Samozřejmě že všichni, tedy s výjimkou dětí Maš'ala, Haníji a dalších vůdců Hamásu. Ti si nyní užívají života v řadě arabských a islámských zemí, zatímco Palestinci, které nechali napospas v Pásmu Gazy, se snaží své děti nakrmit. Někteří se skutečně stali žebráky, kteří nyní klepou na dveře Izraele a žádají o pomoc.
Tisíce Palestinců z Pásma Gazy se ucházejí o práci v Izraeli. Ředitel Obchodní a průmyslové komory v Gaze Mahír Taba'a uvedl, že míra nezaměstnanosti v Pásmu Gazy přesáhla v roce 2021 50 %. Dodal, že se míra nezaměstnanosti mezi absolventy ve věku 20 až 29 let s ukončeným středoškolským vzděláním nebo bakalářským titulem vyšplhala až na 78 %.
Zdá se, že se někteří Palestinci odmítají nechat oklamat vůdci Hamásu a PIJ. Konečně si uvědomili, že jejich vůdci se starají pouze o svůj osobní prospěch a blaho svých rodin a užívají si pohodlného života v Dauhá a Istanbulu.
To je povzbudivá zpráva. Ukazuje se, že existují Palestinci, kteří mají dost korupce jejich vůdců a jejich pětihvězdičkového džihádu, vedeného z luxusních hotelů po celém světě. Nedávno tito Palestinci na sociálních sítích zahájili kampaň nazvanou "Oni (Hamás) unesli Gazu". Do této kampaně se zatím zapojil pouze omezený počet lidí.
Dokud se k takovým kampaním nepřipojí více Palestinců a nezačnou vystupovat proti jejich zkorumpovaným vůdcům, je šance, že se jejich životy zlepší, nulová – a to i v případě, že je bude mezinárodní společenství nadále zasypávat stovkami milionů dolarů.
Palestinci musí především vykopnout zloděje, kteří se maskují jako jejich vůdci, řezníky odpovědné za smrt mladých mužů a žen v Hamásem podněcovaném džihádu proti Izraeli. Dokud budou palestinští vůdci relaxovat ve vířivkách v Kataru a Turecku a posílat Palestincům příkazy, aby se vykoupali v ještě větším množství židovské krve, tak se život Palestinců nikdy nezlepší.
Khaled Abu Toameh pracuje jako novinář v Jeruzalémě. Za svou práci obdržel několik ocenění.
Překlad původního textu: The Palestinian Leaders' Five-Star Jihad
Překlad: Radomír Bobekzdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/18407/petihvezdickovy-dzihad-palestinskych-vudcu
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
Související články