Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

UEFA okomentovala odmítnutí hráčů ruského týmu pokleknout kvůli Black Lives Matter

Vitaly Timkiv

Ve středu v rámci 2. kola Ligy mistrů proběhl fotbalový zápas mezi hráči ruského týmu Krasnodar a londýnské Chelsea. Pozornost médií si ale tato sportovní událost vysloužila hlavně proto, že většina fotbalistů Krasnodaru odmítla před začátkem utkání pokleknout v souvislosti s podporou protirasistického hnutí BLM. Jak to ohodnotila asociace UEFA?

  • uefa-okomentovala-odmitnuti-hracu-ruskeho-tymu-pokleknout-kvuli-black-lives-matter
  • Česká fotbalová reprezentace poklekla za Black Lives Matter a dostala výprask na sítích

Unie evropských fotbalových svazů (UEFA) uvedla, že nebude trestat hráče Krasnodaru za to, že během akce solidarity s hnutím Black Lives Matter nepoklekli.

Tisková služba asociace v komentáři pro Sputnik upřesnila, že uplatňování jakýchkoliv sankcí nechystá proto, že akci na podporu hnutí považuje za nezávaznou.

Tým Krasnodar v rámci domácího utkání s Chelsea prohrál nakonec 0:4. Před zápasem poklekli jen čtyři hráči. Mezi těmi, kdo dané gesto odmítl, byli například záložníci Daniel Utkin a Jurij Gazinski.

Reakce na Twitteru

Krasnodar byl však následně kvůli celé věci kritizován na sociálních sítích. Výčitky zazněly dokonce i na adresu produkčního týmu, který zápas vysílal.

„Proč nezabíráte hráče, kteří nepoklekli? Dejte na ně kameru, ať mají ostudu #BLM,“ ptal se jeden z diskutujících.
„Je šílené, jak otevřený rasismus stále existuje v tolika částech světa,“ pohoršoval se další.
„Poté, co Krasnodar odmítl pokleknout, opravdu chci, aby tento tým zmizel z této planety,“ přeje si jiný uživatel.

Našlo se i několik osob, které jsou přesvědčeny o tom, že každý má mít právo na vlastní názor. Proto hráčům ruského týmu vyjádřili svůj respekt, neboť jejich rozhodnutí vnímali jako schopnost toto své právo obhájit.

„Fuck BLM, Support Krasnodar,“ napsal Jan Pavelka.
„Vážím si toho, co hráči Krasnodaru udělali. Zastavme tyto pitomosti hnutí BLM!“ napsal další uživatel.
„Bravo, že se neohnuli před marxisty,“ chválí počin fotbalistů komentující s přezdívkou Zrump.
„Jen proto, že v Rusku nejsou stejné ovce jako ty v Anglii, je třeba je nazývat rasisty? To je směšné. Krasnodar je dobrý, udělal bych totéž. Fuck BLM,“ oponoval další uživatel lidem, kteří označoval čin fotbalových hráčů za projev rasismu.

Black Lives Matter

Hnutí Black Lives Matter zaznamenalo nárůst podpory po smrti 46letého černocha George Floyda, který zemřel při zadržení. V reakci na to vypukly obrovské protesty po celých Spojených státech, a dokonce i mimo ně, požadující sociální a rasovou spravedlnost. V některých státech nepokoje vyústily v pogromy, loupeže, střelbu a žhářství. Spolu s protesty začalo po celém území USA obrovské odstraňování pomníků Jižanů z dob války Severu proti Jihu.

zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře