Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Informačné hry alebo realita?

31. júla 2022

V posledných dňoch sa na východnom fronte stali dve pozoruhodné udalosti. V osade Jelenskoje ktosi zo vzduchu napadol zajatecký tábor pre ukrajinských bojovníkov z plukov „Azov“. Usmrtených bolo údajne viac ako 50 ukrajinských zajatcov. OS RF a OS UA sa pred očami sveta dohadujú, kto z nich ten masaker urobil.

Ruská verzia:

Na zajatcov zaútočili salvovými ďalekonosnými raketometmi Himars Ukrajinci, aby sa pomstili zbabelcom, čo sa pred ďalšími bojmi na fronte skryli v ruskom zajatí a aby zavreli ústa zajatcom poskytujúcim pre Kyjev nepríjemné svedectvá. Na mieste činu boli nájdené úlomky zo striel Himars, potvrdzujúce vinu Ukrajincov.

  • informacne-hry-alebo-realita
 

Ukrajinská verzia:

Zajatcov zmasakrovali Rusi, aby sa zbavili hladných krkov a aby mohli uplatniť v RF zakázaný trest smrti. A tiež preto, lebo Rusi sú už raz takí-sú to krvilační, necivilizovaní aziati. Úlomky zo striel Himars pozvláčali Rusi na miesto činu až dodatočne z iných miest frontu, aby vinu zhodili na Ukrajincov.

Poznámka: Úlomky zo striel z Himarsu sú kľúčový dôkaz, ktorý budú skúmať experti OSN a MČK. Rusi nedávno tvrdili, že 4 Himarsy zničili a jedného úplne funkčného sa zmocnili. USA a UA sa za to Rusom vysmiali. Teraz by sa im priznanie faktu, že Rusi majú v rukách funkčný Himars aj zišlo. Mohli by tvrdiť, že z Himarsu strieľali Rusi, aby si ho vyskúšali na ukrajinských zajatcoch. -Keby Ukrajinci vedeli, že im bude dnes výhodné priznať prechod aspoň jedného Himarsu do rúk Rusov, stratu funkčného Himarsu by nepopierali. – Lenže kto vie, ako sa jeho informačné hry budú v interakcii s informačnými hrami protivníka vyvíjať ? -Iba génius. Kde teraz ten génius sedí – v moskovskom FSB alebo v kyjevskom SBU ?

Ktosi dronom zaútočil na štáb čiernomorskej ruskej flotily v Sevastopole. Boli 2 stredne a 3 ľahko ranení.

Ruská verzia:

Pôvodnú verziu útoku útoku vyspelým americkým či izraelským dronom, schopným obchádzať PVO a letieť na dlhú vzdialenosť Rusi museli upraviť. Ak by totiž priznali katastrofálny stav PVO nad jedným z najdôležitejších ruských vojenských centier, bola by to strategická chyba. Upravená verzia dnes hovorí, že útočiaci dron nepriletel z UA, ale zvnútra mesta Sevastopol. Sevastopol je plný utečencov z UA. Medzi nimi sú bezpochyby aj agenti ukrajinskej tajnej služby. Jeden z nich si v Sevastopole zhotovil primitívny dron a vyzbrojil ho nepríliš účinným výbušným zariadením /bol na to školený/. Útok na ruské vojenské centrum prvej veľkosti teraz možno pomstia OS RF útokom na riadiace centrá OS UA v Kyjeve.

Ukrajinská verzia:

Útok na štáb ruskej čiernomorskej flotily si Rusi pripravili a zrealizovali sami. Prečo ? Aby mali dôvod na letecké údery na najvyššie centrá riadenia OS UA v Kyjeve. Rusi hľadajú zámienku na podstatné zaktivizovanie útok na UA, vrátane ruských útokov na vládne a centrálne vojenské budovy v Kyjeve.

Poznámka:

Ukrajinci v minulosti viackrát chválili svoje drony. Hovorili, že sú schopné zaútočiť a zničiť nielen ruské objekty na Kryme ale aj vec najväčšej dôležitosti – „Krymský“ most spájajúci polostrov s Južným Ruskom. Ukrajinci sa tiež radi vystatovali existenciou „partizánskych“ skupín ukrajinských vlastencov v Sevastopole a na Kryme. Teraz by si asi radšej zahryzli do jazyka, že sa tak chválili. Rusi to možno využijú na informačnú operáciu, ktorou zdôvodnia zostrenie útokov na Kyjev a Ukrajinu vôbec.

Informačné hry sú pútavé aj preto, že nikdy na sto percent neviete, ako dopadnú. A či z víťazstva nie je na konci dňa prehra resp. z prehry v konečnom dôsledku nebude víťazstvo.

zdroj: https://dedic.blog.pravda.sk/2022/07/31/informacne-hry-alebo-realita/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře