Zvláště když v roce 2003 vstoupil do americké armády, kde trénoval se speciálními jednotkami. Byl propuštěn, když si zlomil obě nohy a začal pracovat jako systémový administrátor. Jeho prvním úkolem v práci pro NSA bylo zajištění ochrany tajných zařízení agentury v Marylandu, kam se přestěhoval. Poté pracoval v CIA jako IT specialista a přes nedostatek formálních kvalifikaci se díky svým schopnostem šplhal po žebříčku organizace. Do roku 2007 získal post s diplomatickou ochranou v Ženevě. Zde poprvé uviděl, jak funguje americká vláda a jaký má dopad na svět. Rovněž si zde podle svých slov uvědomil, že je součástí mašinérie, která způsobuje více zlého než dobrého. V USA je zkrátka hrdina Snowden velezrádce, zatímco vrahové zůstávají bez trestu...  

Snowden se v červnu 2013 v Hongkongu sešel s novinářem Glennem Greenwaldem a předal mu informace o různých tajných programech včetně programů PRISM a Tempora. Následně byl obviněn americkými úřady z krádeže vládního majetku, neoprávněného předávání informací o národní bezpečnosti a vědomého vyzrazení tajných informací neoprávněné osobě. Vláda Spojených států tak především systematicky zaměňuje samotnou podstatu problému, kterým je odhalení masivního narušování soukromí, za formálně vykonstruované zločiny člověka, jenž o existenci těchto praktik svět informoval. Snowden pochopil, že veřejnost má právo vědět, co vláda dělá pod svým jménem a co dělá proti veřejnosti.http://olser.blog.idnes.cz/c/392643/Muci-mucis-mucime-Al-Kajda-je-zpatky-k-cemu-deset-roku-boju.html

Terčem odposlechů amerických tajných služeb byla donedávna i ústředí Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a OSN. List Le Monde přišel 21. října s informací, že americká služba NSA za měsíc na přelomu letošního a loňského roku nahrála ve Francii přes 70 milionů telefonických hovorů. NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů, informoval 24. října list The Guardian. Americká rozvědka sledovala rovněž mobil kancléřky Angely Merkelové; podle všeho ze zařízení ve skleněné konstrukci na střeše čtyřpatrového velvyslanectví USA na náměstí Pariser Platz v Berlíně, vzdáleném několik set metrů od kancléřského úřadu. Dnes se ve svobodné Americe neuskuteční hovor z žádného telefonu, aniž by nezanechal záznam v NSA. S cílem vyhnout se tomuto sledování NSA hodlá Brazílie do roku 2015 dokončit v rámci skupiny zemí BRICS, do níž patří ještě Rusko, Čína a Jihoafrická republika, 34 tisíc km dlouhý podmořský optický kabel. Povede z Vladivostoku do brazilské Fortalezy přes čínský Šan-tchou, indický Čenaj a Kapské Město, uvedl server Infowars.

Německá hackerská organizace Chaos Computer Club (CCC) nabízí čestné členství bývalému analytikovi amerických zpravodajských služeb Edwardu Snowdenovi. Odsouhlasili to velkou většinou členové klubu při svém nedávném hlasování; rovněž se rozhodli finančně podpořit Snowdena v jeho snahách vyhnout se vydání do Spojených států, kde ho obvinili ze špionáže a dalších trestných činů a hrozí mu v případě odsouzení až 30 let vězení. Utekl a teď dostal azyl v Moskvě, další potupa pro Spojené státy. Vydat zločince z USA nelze, ale lze mu umožnit útěk do USA, kde trestán nebude. Začali to šéfové USA po nacistické válce, kdy dovolili zločincům, jež spáchali holocaust, žít za oceánem. Amerika s kachním žaludkem to má prostě v genech; Pomáhat a chránit...? Židé měli po válcve zákaz jen do určiětého počtu, nacisté kdykoli...

Hubertus Strughold patřil mezi ně. Než byl nedávno vyřazen z mezinárodní Kosmické síně slávy (Space Hall Of Fame), kam byl za zásluhy jmenován v roce 1978 jako "otec vesmírné medicíny". Důvodem této degradace bylo odhalení jeho nacistické minulosti, když se za druhé světové války podílel na pokusech na vězních v koncentračním táboře Dachau. Zodpovídal se z toho, že někteří z jeho podřízených prováděli lidské ”experimenty” v Dachau a Auschwitz, kde byli vězni mraženi, umísťováni do komor s nízkým tlakem, v nichž často zemřeli. Po druhé světové válce byl americkou armádou převezen do státu Nové Mexiko, kde léta pak pracoval na vesmírném programu.

Generál major Hugh Knerr, zástupce velitele poválečných amerických vzdušných sil v Evropě, byl u americká operace Paperclip (Spona), která odvezla von Brauna a dalších více než 700 nacistů z Německa, přímo před nosem amerických spojenců, hlavně Sovětů. Smyslem bylo jejich využítí a odepření těchto intelektuálních zdrojů Sovětskému Svazu. Události nabraly rychlý spád; prezident Truman autorizoval Paperclip v srpnu 1945 a 18. listopadu dorazili první Němci do Ameriky. A tak se USA vydaly cestou rizika formou lidské válečné kořisti, která jim však vyšla. Také ukořistěný Arthur Rudolph, hlavní ředitel provozu v Nordhausenu, kde 20 tisíc otrockých pracovníků zemřelo při výrobě střel V-2. Řídil tým, který postavil raketu Saturn V. Popisován byl jako “stoprocentní nacista a nebezpečný typ”. Další byl Kurt Debus, specialista na odpalování raket a důstojník SS. V jeho složce stálo: ”Měl by být internován jako bezpečnostní hrozba spojeneckých sil…” Všichni tito muži dostali zelenou pracovat v USA, jejich zločiny byly zakryty a jejich minulost vymazala armáda USA, pro kterou se stalo hlavní prioritou vítězství ve studené válce.

Šlo o tisícinásobné vraždy; a kolik lidí zabil Snowden? Žádného, ale prý ohrozil života tisíců osob. Prý. Jde jen o ješitnost a velikášství CIA a NSA, o jejich ponížení a ostudu, že se nechali napálit mladíkem Snowdenem. Ten nezabil ani čtyři lidí, jak to učinil jeho rodák Kevin Dahlgren, když zlikvidoval své příbuzné v Brně, u nichž bydlel minulý rok. Dvacetiletý Američan pochází z kalifornského Palo Alto, působil na Moravě jako lektor angličtiny. V Brně totiž žili jeho příbuzní, teta s manželem a dva bratranci. Dahlgren je po dobu tří týdnů téměř denně navštěvoval, poté však rodinu napadl bodnými zbraněmi a všechny zabil. Pak se těla pokusil spálit.

Požár v domě však přivolal policii; mrtvá byla matka, její manžel a dva synové. Otec a jeden ze synů byli členy brněnské skupiny Ukulele orchestra jako Brno. Matka učila na brněnské základní škole v Brně-Židenicích a působila tam jako výchovná poradkyně. Nakonec přes Vídeň Kevin Dahlgren uprchl do USA. Kdyby nakonec Dahlgren vydán nebyl, v Americe ho trest nečeká. USA totiž netrestají činy svých občanů, které byly spáchány na cizím státním území.

Stejný případ se týká též vražd ve Vietnamu. Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My Lai. To ještě nikdo netušil, že se stanou iniciátory barbarského masakru, při kterém přijde o život více než 500 civilistů. Též asi stovka starých lidí a dětí, včetně kojenců. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení. Mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič) se prostě zvrhla. Několik starých mužů bylo probodnuto bajonetem, prosící ženy a děti byly zezadu zastřeleny do hlavy, jedna dívka byla znásilněna a potom zabita. Poručík Calley přikázal skupině vesničanů, aby šli do chatrče a potom je zběsilou palbou z kulometu všechny sám zabil.

Zprávu o masakru se americká veřejnost dozvěděla až na konci roku 1969, když novinář Seymour Hersh publikoval příběh veterána Rona Ridenhoura, který byl svědkem vraždění v My Lai. Vojenské vyšetřování dokázalo vinu Calleyho a ten byl obžalován z vraždy. Byl odsouzen k doživotnímu trestu vězení, ale po několika měsících za mřížemi byl v roce 1974 propuštěn a začal úspěšně podnikat. Múza Spravedlnosti se nažrala a nedegradovaný poručík Calley zůstal celý… Při průzkumu veřejného mínění byli Američané zděšeni a pobouřeni, ne však masakrem, nýbrž tím, že si novináři dovolili, aby se o něm veřejně mluvilo a psalo… Otázka My Lai je precedent. Jeden z generálů prohlásil, že každá četa US Army měla ve Vietnamu své My Lai, ale jen jednoho Rona Ridenhoura, který je zradil...

Kdyby voják US Army znásilnil dívku na Okinawě, byl by okamžitě z Japonska převezen do USA a soudem zbaven obvinění, aby si prožil svůj americký sen. Viz. italské Alpy a americký letoun EA6B Frowler v roce 1998. Lanovku na horu Cermis v Cavalese lze označit za prokletou; tragédii v únoru 1998 způsobil pilot americké stíhačky, který při nedovoleném podlétání lanovky zavadil svým letadlem o lana. Náraz, který způsobil přetržení lan a pád lanovky, kupodivu poškodil letadlo jen nepatrně. To dokonce po incidentu přistálo na letišti v Avianu. Pilot ze sebe dělal hrdinu a při nízkém letu v rámci sázky, že podletí nosné lano lanovky, ho přeťal ocasním křídlem. Mělo to za následek 20 mrtvých. Navíc záznam z černé skřínky na základně někdo smazal. Američané odmítli pilota vydat italským úřadům. Rychle ho přepravili do USA, kde americký vojenský soud v roce 1999 pilota Asbbyho zprostil obvinění. Mohl by Putin na Ukrajině napodobit invazi Reagana na Grenadu…?

USA si možná právem prosadily výsadu, že když mají funkci globálního četníka a za jiné nasazují po celém světě své životy, nesmí spadat pod jinou než americkou jurisdikci. Suma sumárum: Buďme vděční hrdinům, jež si zaslouží pomníky úcty za to, že odhalili zvrhlé praktiky Spojených států v omezování svobody svých občanů. Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange zveřejnil tajné depeše amerických ambasád a hrozí mu těžký žalář. Kam bychom také přišli v demokratické a svobodné společnosti, kdyby si každý bez zeptání rozšiřoval tajné zprávy pro kdekoho a porušoval tak jedinečná lidská práva USA? Dalším zrádcem je pracovník NSA Edward Snowden, jenž informoval světovou veřejnost o rozsáhlých špionážních aktivitách Národní bezpečnostní agentury.

Oba jsou v ohrožení vysokého trestu za vlastizradu. Vězení hrozí též novinářům; letošní hlavní novinářskou Pulitzerovu cenu za službu veřejnosti totiž dostaly listy The Guardian a The Washington Post. Získaly ji za svou zločineckou roli při odhalení odposlouchávacího programu americké NSA pomocí bývalého zaměstnance této rozvědky Edwarda Snowdena. USA přece odposlouchávaly permanentně pouze na 40 zemí světa. Za poslední čtyři roky se v Afghánistánu, chráněném Američany, odehrálo přes šest desítek atentátů, které zabily explozemi bomb stovky osob, přičemž ale zcela “vybouchl” důvod, proč zde “obranné” síly US Army byly. Dle čísel OSN bylo v Afghánistánu zabito za toto období až devět tisíc civilistů. Síly US Army jich mají na svědomí asi dva a půl tisíce. Vlastenecký zákon - Patriot Act

„Nálety na domy civilistů jsou od této chvíle zakázány,“ řekl Karzáí už v roce 2011. „Bude-li NATO v čele s USA v bombardování pokračovat, nebudou jeho jednotky nadále považovány za bojovníky proti terorismu, ale za okupační sílu,“ doplnil. Karzáí výstupem reagoval na incident, při kterém právě vrtulníky USA zabily ve vesnici Sera Kala v jižní části země 14 svatebčanů, včetně dvanácti dětí. Spojené státy se za událost omluvily s tím, že se v příslušné lokalitě skrývali bojovníci hnutí Talibán. Jen o dva dny dříve přitom alianční letouny omylem usmrtily 20 afghánských policistů a 18 dalších lidí. Rozchod ve zlém…? Soud se nekonal; nešlo odhadnout, zda to nejsou teroristé Talibánu. Ke všemu se při afgánských svatbách vždycky oslavně střílí...

Inu, v USA jsou Snowdenové a další lidé, co odhalují nešvary ve "svobodné americké politice", zcela "demokraticky" považováni za velezrádce amerických ideálů, zatímco prokazatelní zločinci a vrazi jsou anglosaským právem uznáni nevinnými; prostě, kdo bojuje za zájmy Spojených států, je "statečný bojovník za svobodu a demokracii USA", ovšem ten, komu vadí hegemonie země s Národními gardami a druhým dodatkem ústavy o právu občanů vlastnit zbraň, ten je terorista a zrádce... Země neomezených možností; nejdemokratičtější a nejsvobodnější…?

https://www.email.cz/web-office/ccc2LUjhfsfdSQsa4Iwa00nVL0_xRAwozU6L6YbhTO1Lsbh5cZuTQi6dcKc6KXwzd7WIv0M/Krym%20a%20SU-24M.docx

http://zpravy.idnes.cz/masakr-se.../zahranicni.aspx..