„Školy indoktrinují děti jednostranným kontroverzním pohledem,“ řekla Bravermanová v projevu pro think tank Policy Exchange 10. srpna 2022.

Bravermanová vyzvala rodiče, aby se výuce teorie genderové identity ve školách bránili.

„Žádné dítě by se nemělo cítit znevýhodněné kvůli tomu, že zpochybňuje to, co se učí.“

Bravermanová stanovila postup, jakým musí být dodržován zákon o rovnosti.

Generální prokurátorka sdělila, že ministerstvo školství právě vydává podrobné a praktické pokyny, které stanoví rámec, podle něhož musí školy pracovat.

Vážení čtenáři, nenechte si ujít to nejlepší z Epoch Times! Přihlašte se k odběru Newsletteru. Jednou týdně vám tak budeme moci zasílat výběr těch NEJ zpráv.

„Stanovuji pro ně [ministerstvo školství] právní standard,“ řekla Bravermanová. „Tyto pokyny se musí uplatňovat a musí být jasné, a pokud se neuplatňují, musí zasáhnout OFSTED.“

OFSTED je vládní těleso, které kontroluje školy, aby se zajistilo, že splňují standardy a poskytují kvalitní vzdělávání.

Bravermanová specifikovala řadu věcí, které jsou podle zákona o rovnosti povoleny.

„Ano, je v souladu se zákonem, aby škola s jedním pohlavím odmítla přijmout dítě opačného biologického pohlaví,“ řekla.

„Ano, je zákonné, aby smíšená škola odmítla vpustit dítě, které se narodilo s mužským pohlavím“, na dívčí záchody, řekla. „Pokud by škola umožnila transdívce používat dívčí toaletu, mohlo by se jednat o nezákonnou nepřímou diskriminaci dětí ženského pohlaví.“

V Británii konzervativní vláda neuznává sebeidentifikaci pohlaví. A osoby mladší 18 let nemohou získat certifikát o uznání pohlaví.

Je nesprávné, když se školy domnívají, že mají zákonnou povinnost oslovovat dětí jejich preferovanými zájmeny nebo jmény, dodala.

Bravermanová je od roku 2020 generální prokurátorkou pro Anglii a Wales. Zasedá ve vládě, ale není její součástí. Skotsko má samostatný právní systém. Severní Irsko spadá do působnosti Anglie a Walesu.

Bravermanová byla první osobou, která navrhla své jméno jako kandidátky do vedení Konzervativní strany.

Z boje o post lídra byla předčasně vyřazena, ale vyzvala své příznivce, aby podpořili Liz Trussovou zejména v otázce politiky identity.

„Liz byla velmi přímočará a věcná, pokud jde o politiku identity, proto ji podporuji,“ řekla Bravermanová pro GB News.

Zdroj: https://www.epochtimes.cz/2022/08/11/generalni-prokuratorka-britanie-zakrocila-proti-genderove-indoktrinaci-ve-skolach/