Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Le Penová prohlásila, že pokud bude prezidentkou, Francie vystoupí z NATO. Slíbila rovněž reformu EU.

Kandidátka na post prezidenta Francie za pravicovou stranu Národní sdružení Marine Le Penová slíbila, že země vystoupí v případě jejího vítězství ve volbách z NATO.

„Potřebujeme svobodně hájit své zájmy, vzdát se logiky vojenských paktů… Proto vystoupíme ze spojeného velení NATO, aby nás již nemohli zatáhnout do cizích konfliktů,“ řekla v sobotu Le Penová v projevu ke svým voličům v Remeši.

Le Penová prohlásila, že v případě jejího zvolení za prezidentku navrhne  Evropskou aliancí národů.

  • le-penova-prohlasila-ze-pokud-bude-prezidentkou-francie-vystoupi-z-nato-slibila-rovnez-reformu
 
„V tomto světě, který vymýšlí nové studené války, musí Francie konat tak, aby její silný a nezávislý hlas byl uslyšen, zejména přes její diplomatické místo v Radě bezpečnosti… V Evropě hodláme reformovat Evropskou unii, aby byla nahrazena Evropskou aliancí národů,“ řekla Le Penová voličům v Remeši.
Dodala, že činnost Evropské aliance „bude založena na suverenitě národů“.
 
Během schůzky Le Penové s voliči byla promítnuta videa, na kterých politici z jiných zemí, včetně Rakouska, Nizozemí, Itálie a Portugalska, podpořili kandidaturu Le Penové v prezidentských volbách. Na její podporu se rovněž vyslovil maďarský premiér Viktor Orbán.
 
Prezidentské volby se mají konat ve Francii v dubnu 2022. O svém záměru kandidovat na prezidentský post již informovala celá řada politiků. Mezi nimi je vůdkyně strany Národní sdružení Marine Le Penová, kandidátka za pravicově centristickou stranu Republikáni Valérie Pécresseová, krajně pravicový vůdce strany Reconquête Eric Zemmour, hlava levicové strany Nepoddajná Francie Jean-Luc Mélenchon, člen strany Evropa-Ekologie-Zelení Yannick Jadot, národní tajemník Komunistické strany Fabien Roussel, starostka Paříže Anne Hidalgová, která kandiduje ve volbách za Socialistickou stranu, bývalý ministr spravedlnosti Christiane Taubira.
 
Současný prezident Emmanuel Macron zatím neinformoval o své účasti v předvolební kampani.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře