Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konopný olej Ricka Simpsona

Seznamte se s Rickem Simpsonem – průkopníkem léčebného konopí, který zdokonalil výrobu konopného oleje a podělil se se svými technikami výroby konopného oleje s celým světem.

  • konopny-olej-ricka-simpsona

Uvádíme zestručněnou verzi výroby Rickovho oleje:
Začnete s 30g (1 unce) konopné herby. Toto množství poslouží k výrobě 3-4 gramů oleje, i když množství vyrobeného oleje se může lišit v závislosti od použité odrůdy.
Půl kila (1 libra) konopné herby poslouží k výrobě až 60g (2 unce) vysoce kvalitního konopného oleje.

DŮLEŽITÉ: Tyto instrukce jsou shrnuty přímo z webové stránky Ricka Simpsona. Buďte VELMI opatrní při odpařování rozpouštědla, protože výpary jsou extrémně hořlavé. VYHÝBEJTE SE kouření, jiskrám, vařičům, kamnům a zahřívacím tělesům. Připravte větrák k odsávání výparů z hrnce a olej připravujte po celou dobu v dobře větraných prostorách.

Konopný olej - návod k výrobě


1. Vložte úplně vysušený materiál do plastové nádoby.

2. Navlhčete materiál rozpouštědlem, které běžně používáte. Mohou být použity různé typy rozpouštědel, jako např. naftalén, éter, butanol nebo 99% isopropylalkohol. K extrakci THC je nutné použít 3,78 litrů (2 galony), na 30g stačí 500ml. Je možné vyzkoušet i variantu přípravy oleje bez rozpouštědla, každopádně příprava je trochu komplikovanější. Víc informací (v angličtině) naleznete na: https://www.medicaljane.com/review/the-clear-by-clear-concentrates/

3. Rozdrťte herbu použitím dřevěného klacku, neupravovaného dřeva nebo podobným předmětem. I když materiál bude vlhký, bude relativně jednoduché herbu rozdrtit (kvůli vysokému stupni vysušení).

4. Pokračujte v drcení herby klackem za přidávání rozpouštědla, dokud herba není úplně zalitá a nasáklá rozpouštědlem. Směs míchejte zhruba 3 minuty. Během míchaní se do rozpouštědla uvolňuje THC.

5. Nalijte směs herby a rozpouštědla do jiné plastové nádoby. V tomto bodě se do rozpouštědla uvolnilo zhruba 80% THC z herby.

6. Druhé mytí: Znovu přidejte rozpouštědlo k směsi a míchejte další 3 minuty, aby se extrahoval zbytek THC.

7. Přelijte směs do nádoby, kde jste míchali olej prvně.

8. Vyjměte herbu

9. Sceďte olej s rozpouštědlem přes kávový filter do čisté nádoby.

10. Vyvařte rozpouštědlo: ideálně ve vařiči na rýži se rozpouštědlo vyvaří rychle a navíc rýžovar mývá objem až 2l. UPOZORNĚNÍ: vyhněte se varičům, kamnům, žhavým plochám, cigaretám a otevřenému plameni, protože výpary jsou extrémně hořlavé.

11. Přidejte směs asi do ¾ rýžovaru a zapněte na vysokou teplotu (HIGH). Ujistěte se, že jste v dobře větrané místnosti a připravte si větrák pro lepší ventilaci vzduchu v prostoru, kde se nacházíte. Postupně přidávejte připravenou směs herby a rozpouštědla, než se rozpouštědlo úplne vyvaří.

12. Až se po přidání poslední dávky sníží hladina směsi v rýžovaru na minimum, přidejte pár kapek vody (asi 10 kapek na půl kila). To pomůže uvolnit zbytek rozpouštědla a uchrání olej před přílišným zahřátím.

13. Když je v rýžovaru zhruba 2-3 cm směsi rozpouštědla s vodou, nasaďte si chňapky (výjměte kovovou část) a promíchejte směs v rýžovaru až pokuď se rozpouštědlo zcela nevyvaří.

14. Po vypaření rozpouštědla, zvolte stupeň ohřevu na nízkou teplotu (LOW). Teplota oleje nesmí za žádných okolností překročit 140°C.

15. Za použití chňapek olej opatrně nalejte do nerezové nádoby.

16. Nerezovú nádobu vložte do dehydrátoru nebo na vařič s nižším stupněm ohřevu, jakým je např. ohřívač na kávu. Za několik hodin se odpaří veškerá voda a zbytky prchavých terpenů. Pokud na povrchu oleje není žádná viditelná aktivita, olej je připraven k užití.

17. Nasajte olej do plastové injekční stříkačky nebo do kterékoliv vhodné nádoby. Uskladnění v stříkačce Vám však zjednoduší způsob dávkování. Až se olej ochladí úplně, bude mít konzistenci ztuhlého tuku.

Další informace a video najdete na stránkách: odkaz do neznáma


PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře