Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otevřený dopis ministryni spravedlnosti České republiky, paní Marii Benešové.

Vážená paní ministryně. Jste ministryní spravedlnosti státu, jehož představitelé se při žádné příležitosti neopomenou zmínit o tom, že Česká republika je právním a demokratickým státem, kde všechna práva jeho obyvatel, tedy i naše lidská práva, jsou přísně dodržována.

  • otevreny-dopis-ministryni-spravedlnosti-ceske-republiky-pani-marii-benesove

Jenže to není pravda. Jste ministryní spravedlnosti státu, kde nemocní a staří lidé jsou šikanováni, ožebračování a zatýkáni jen proto, že po vlastních ne dobrých zkušenostech ztratili důvěru v syntetické léky, které jim nepomáhají a ještě u nich vyvolávají další vážné zdravotní problémy, a chtějí se léčit tím, s čím mají vlastní zkušenost, že jim pomáhá.

Rád bych Vám připomněl případ paní Marie Brodské z Rožďalovic. Tato žena byla těžce nemocná a syntetická léčiva jí nepomáhala, naopak se po nich cítila ještě hůř. Pěstovala si proto pro sebe pár rostlin konopí, ze kterých si dělala mast, a které užívala i perorálně. Toto jí velmi významně pomáhalo. Pak k ní na pokyn prokurátora vtrhla policie, naprosto bezohledně jí toto léčivo sebrala a ona byla obžalována. Jejím případem se zabýval jak nymburský Okresní soud, tak i Nejvyšší soud. Vždy byla osvobozena. Soudce Krejčík dokonce prohlásil, že „Argumenty státního zástupce neobstojí. Neexistuje důkaz, že by paní Brodská používala marihuanu jinak, než popisuje.

Divím se policii a státnímu zastupitelství, že plýtvá silami na takovéto věci. Konání paní Brodské není a nemůže být trestným činem“. Jenže, prokurátor paní Brodskou nepokládal za člověka, který má své lidské právo léčit se tím, co mu skutečně pomáhá, a rozhodl se ji uštvat jako divou zvěř. A to se mu povedlo. Když žaloby na ni nebraly konce, paní Brodská to vzdala a oběsila se. Bylo jí třiašedesát let.

V současné době probíhá soud s pány Miroslavem a Janem Koláčnými z Rokytnice. Co udělali? Paní Helena Koláčná je nemocná a syntetická léčiva jí nepomáhají. Zjistila ale, že jí velmi pomáhá mast z konopí. Ne ta, která se prodává v lékárnách, ale skutečně kvalitní mast, nezbavená potřebných léčivých látek. A tak se její manžel Miroslav a její syn Jan rozhodli, že pro ni pár rostlin konopí vypěstují, a tuto mast jí vyrobí.

Pak vše pokračovalo jako u paní Brodské. Vtrhli k nim policisté, naprosto bezohledně paní Koláčné mast sebrali, a prokurátor oba pány Koláčné obžaloval. Proběhl soud a oba byli odsouzeni. Odvolali se, a tak vše bude 22. 1.2020 v Pardubicích pokračovat dál. Jak to dopadne, to nikdo neví. Ti muži to konopí nepěstovali proto, aby ho nabízeli dětem někde před základní školou. Oni ho nepěstovali ani proto, aby s ním obchodovali. Jen chtěli pomoci svému nejbližšímu člověku. A za to je tento stát trestá.

I já jsem musel osm let přestupovat zákony této země jen proto, že jsem chtěl chránit život své těžce a nevyléčitelně nemocné dcery, která je od svých dvaceti-sedmi let postižena progresivní formou roztroušené sklerózy. Po dlouhých letech léčení jí léky proti nepředstavitelným bolestem, křečím a dalším symptomům přestaly účinkovat, a jediné, co jí pomáhalo a pomáhá, je konopí. Co jsem měl tedy dělat? A co byste udělala Vy, paní ministryně, kdyby se do podobné situace dostal Váš syn? Samozřejmě, že jsem udělal to, co udělala paní Brodská, co udělali pánové Koláční, a co v této naší zemi dělají desetitisíce a možná statisíce dalších lidí v podobné situaci – začal jsem okamžitě pěstovat konopí s vysokým obsahem léčebných látek a toto pro dceru zpracovávat.

Celou tu dobu jsem žil v obavách, že I k nám vtrhnou policisté, mne zatknou a ten jediný dceřin lék jí seberou. Měli jsme ale štěstí, že se našeho případu zdarma ujali právníci, zažalovali Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, a tento spor jsme následně v loňském roce vyhráli. Dnes již naše dcera dostává léčebné konopí se 100% účastí zdravotní pojišťovny z lékárny.

Asi bych měl ještě dodat, že i díky našemu případu byl přijat zákon 50/2013 Sb., kterým bylo konopí zařazeno mezi léčivé látky. Následně pak díky velké angažovanosti současného předsedy vlády, pana Andreje Babiše, a současného ministra zdravotnictví, pana Adama Vojtěcha, bylo Parlamentem ustanoveno, že za léčebné konopí budou pacienti se speciálním receptem platit pouze 10% jeho ceny.

Mohlo by se zdát, že tímto je dostupnost léčebného konopí i nemajetným lidem vyřešena. Jenže tomu tak není. Lékařů s oprávněním ho předepisovat, je stále málo, a ne na všechny zdravotní problémy, kde konopí prokazatelně pomáhá, ho předepsat smějí. A tak jsou nemocní a staří lidé dál nuceni užívat velmi nebezpečná syntetická léčiva, se kterými nemají dobré zkušenosti a která postupně jejich zdravotní problémy ještě zhoršují.

Moje dcera před tím, než začala užívat konopí, užívala jen léky, které jí předepsali odborní lékaři. Aanalgetika, antidepresiva, cytostatika, kortikoidy, atd. Výsledkem je totální odvápnění jejích kostí, opakovaně velký rozsah žaludečních vředů, atrofie močového měchýře v takovém rozsahu, že u ní bylo nutno provést cystotomii, a vlastně ji dostaly až na pokraj smrti.

Kdyby nebylo konopí, moje dcera by již čtrnáct let nežila. Do naprosto stejné situace se dostávají statisíce dalších pacientů. Dle oficiálních statistik až 50% pacientů s těžkou formou roztroušené sklerózy končí svůj život sebevraždou. A to je jen jedno z mnoha zdravotních postižení, kde léčba konopím dokáže tento jejich velmi neutěšený stav změnit k lepšímu. Znovu připomínám případ paní Brodské a paní Koláčné.

Prosím, nesnažte se tuto věc odbýt odkazem na to, že „toto je věcí zdravotnictví“. Není. Toto vše bylo způsobeno naprosto nesmyslným a podlým prosazením zákonů, které konopí postavily mimo zákon. Je dávno prokázanou skutečností, že tak bylo učiněno jen proto, že na počátku 20. století konopí stálo v cestě mocným farmaceutickým, papírenským, chemickým a dalším podnikatelům v USA.

Vážená paní ministryně. V tomto státě je až příliš mnoho starých a nemocných lidí, kteří jen proto, že potřebují řešit své zdravotní problémy, tak jsou nuceni přestupovat zákony své vlastní země. My jsme nechtěli a nechceme ubližovat druhým lidem, a nechceme ubližovat ani své zemi. Naopak naše země v tomto ubližovala a ubližuje nám. Netvrdím, že za tento současný jste odpovědná Vy, nebo současná vláda. Domnívám se ale, že již dávno se tím někdo měl zabývat, a je nejvyšší čas tento velmi zlý stav napravit.

Prosím, učiňte tak Vy. Předneste tento problém ve vládě a dostaňte jej i na jednání Parlamentu. Prosaďte, prosím, aby u konopí platila stejná pravidla, jaká platí u alkoholu či tabáku. A nebojte se, že by se tím z České republiky stalo evropské drogové doupě. Nestalo se tak v jiných státech, nestane se tak ani u nás. Naopak zkušenosti ze světa jsou takové, že tam, kde bylo pěstování malého množství konopí obyvatelům povoleno, se velmi významně snížily aktivity drogového podsvětí.

Občané tohoto státu Vám všem pomohli dostat se na ta místa, která nyní zastáváte. Pomozte nyní Vy nám. Prosaďte, aby naše lidská práva nebyla jen sem tam přehazovaným míčkem ve hře politiků, ale aby skutečně platila.

Děkuji a přeji Vám hodně úspěchů v práci pro lid České republiky.

Zdeněk Majzlík, Týn nad Vltavou

Autor: Zdeněk Majzlík
Zdroj: https://majzlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=741727

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře