Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Po Coloradu a Washingtonu legalizuje i Uruguay

Ve státech Colorado a Washington byla voliči v referendech schválena legalizace konopí již na konci minulého roku. V jiných státech USA je konopí povoleno pro lékařské účely.
Další zemí, kde probíhá konopná revoluce, je Uruguay. A to navzdory tomu, že 63 procent tamních obyvatel s legalizací nesouhlasí.

  • po-coloradu-a-washingtonu-legalizuje-i-uruguay

Poslanecká sněmovna v Uruguayi tento měsíc schválila návrh na legalizaci pěstování a prodeje konopí. Nyní tento návrh čeká ještě na schválení uruguayským senátem. S tím, že nový zákon opravdu vejde v platnost, nebude zřejmě žádný problém. I když je situace kolem legalizace poněkud zvláštní.

A to proto, že většina tamních obyvatel návrh nepodporuje. Důležitým zastáncem je samotný prezident země, José Mujica, který si myslí, že válka proti narkotikům dělá více škody než užitku.

Stát převezme kontrolu a regulaci dovozu, vývozu, výsadby, pěstování, sklizně, produkce a distribuce konopí. Bude proto zřízen regulační orgán zvaný Ústav pro regulaci a kontrolu konopí.

Uživatel konopí v Uruguayi musí být plnoletý a bude procházet povinnou registrací. Díky tomu si bude moci v licencovaných lékárnách zakoupit až 40 gramů konopí měsíčně. Ti šikovnější si budou moci doma vypěstovat až šest rostlin. Zákon počítá i s kluby, které budou smět mít nejvýš 15 členů a mohou vypěstovat až 90 sazenic konopí za rok.

 

Situace v USA

Na červnovém jednání Organizace amerických států 34 ministrů zahraničí podepsalo dokument, ve kterém vyzývají k hledání nových přístupů k drogové problematice.

Pravicový prezident Guatemaly a bývalý voják Otto Pérez Molina, jehož vlast je těžce zkoušena násilím z ustavičných bojů mezi narkokartely, tlačí sousedy, aby se společně prohibice omamných látek zřekly.

Tak rychle a radikálně to nejspíše nepůjde. Ale pokud se na stranu Uruguaye, Colorada a státu Washington alespoň v legalizaci marihuany připojí více zemí, budeme tu mít největší změnu v globální drogové politice od roku 1971.

 

Konopná revoluce v ČR

Zákon o konopí pro léčebné účely byl již v České republice schválen v dubnu letošního roku. Lékaři budou moci předepisovat pacientům konopí na elektronický předpis. Vyhláška však povoluje maximální měsíční dávku na 30 gramů, i když je podle studií ze zahraničí průměrná dávka 70 – 120 gramů konopí měsíčně.

Státní ústav pro kontrol léčiv také vyřadil konopí z veřejného pojištění, a tudíž si léčbu bude muset hradit sám pacient.

Konopí se bude zatím dovážet z Nizozemska a jeden gram bude stát 200 korun. Pacienti tak zaplatí měsíčně  6 000 korun za léčbu konopím.

V současné době jsou legálně v prodeji výrobky a produkty z konopí setého, které neobsahuje THC, ale najdete v nich spektrum zdraví prospěšných látek. Jsou to především konopná semínka, olej, čaj a masti. Více se o těchto produktech dozvíte na odkaz do neznáma.

 

Zdroj: reflex.cz, legalizace.cz, vlada.cz

Podpořte rozvoj konopí – staňte se fanouškem na Facebooku
konopí online - eshop odkaz do neznáma

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře