Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lucky Ali (Indie)

  • Lucky_Ali
Lucky Ali se narodil 19. září 1958 jako Maqsood Mehmood Ali a v současnosti patří mezi nejznámější indické skladatele, zpěváky a herce. Lucky je známý pro jeho oduševnělé, ale překvapivě jednoduché a melodické balady. Lucky debutoval na indické popové scéně albem Sunoh.

Ali za toto album získal mnoho prestižních hudebních ocenění v Indii, včetně ceny za nejlepšího popového zpěváka v roce 1996 Screen Awards a Channel V Viewers Choice Award v roce 1997. Toto album zůstalo na vrcholu MTV Asia po 60 týdnů.

Píseň O Sanam z alba Sunoh je některými kritiky považována za jednu z nejlepších indických popových písní vůbec. Jeho další album, Sifar, již nebylo tak úspěšné jako Sunoh, ale jeho třetí a čtvrté album Ask a Kabhi Aisa Lagta Hai ho opět vynesla na výsluní indické popové scény. Po pětileté pauze, vydal v den svých narozenin 19. září 2009 nové album Xsuie a prozatím poslední album Raasta Man vydal v roce 2011. V roce 1997 přispěl písní "Mein Anjaani Raahon" na album "Meri Jaan Hindustan", připomínající 50. výročí indické nezávislosti. Zpíval i ústřední píseň „F1 indické Grand Prix“. Lucky Ali rovněž složil a nazpíval mnoho písní do indických filmů a v mnoha bollywoodských filmech a seriálech i hrál.

Diskografie: Sunoh (1996); Sifar (1998); AKS (2001); Kabhi Aisa Lagta Hai (2004); Xsuie (2009); Raasta Man (2011)

zdroj: youtube.com, wikipedia.com

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře