Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Facebook může být cestou k sebevraždě

Současná uspěchaná doba způsobuje takový tlak, že malí uličníci chtějí být k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu, buď na Facebooku nebo na jiných sociálních sítích, což může vést k rapidnímu zhoršení kvality jejich spánku. Takovéto aktivity vedou také k nižšímu sebevědomí, zvýšené úzkosti a v neposlední řadě depresi. O poznání hůře jsou na tom ještě ti rošťáci, kteří tato média využívají zejména v noci a kvůli tomu nespí.

Před časem se nalezla spojitost mezi užíváním sociálních médií v mladistvém věku a rysů spojených se schizofrenií a depresí ve věku pozdějším. Hojné používání sociálních médií v adolescentním věku je vázáno na zvýšené riziko špatného duševního zdraví. Ono je to logické, poněvadž dospívání může být obdobím zvýšené zranitelnosti, pokud jde o depresi a úzkost. Špatný spánek může ještě navíc přispět ke zvýšenému riziku propuknutí těchto chorob, které mohou nejednou skončit až sebevraždou.

  • facebook-muze-byt-cestou-k-sebevrazde

 


Všichni to zřejmě známe a v dnešním globalizovaném světě se tomu velmi obtížně bráníme. Musíme mít však na paměti, že existuje souvislost mezi využíváním sociálních médií a celkovými pocity pohody, a to obzvláště u našeho dorostu. Spánek je velmi důležitý, a je tedy nutné dohlédnou na to, aby děti odložily telefon, vypnuly svoje tablety nebo počítače a v klidu zakončily svůj den, a to bez pročítání e-mailů a sociálních médií. Je nezbytné dodat, že využívání těchto médií nemá samo o sobě negativní účinky, ale je podstatné vědět skutečnost, kdy a jak často jsou děti online. 

Ing. Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda (KSČM), www.janecekpavel.cz 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře