Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Indický premiér se setkal s ruským prezidentem

ALBERTO TEJEDOR

Modi přistál v Moskvě poprvé od invaze na Ukrajinu, aby se setkal s Putinem.

Narendra Modi je již v Rusku. Indický premiér toto pondělí přistál v Moskvě, aby zahájil dvoudenní oficiální návštěvu, během níž se setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

  • indicky-premier-se-setkal-s-ruskym-prezidentem-komentare-ctenaru

Oba lídři se sejdou poprvé od září 2022, kdy se setkali v Uzbekistánu, v rámci summitu Šanghajské organizace pro spolupráci.

Je to však první Modiho oficiální cesta do Ruska od září 2019 , kdy se setkal s Putinem v přístavu Vladivostok na dalekém východě Ruska. Bude to tedy poprvé, co vůdce hinduistických nacionalistů vkročí na ruské území od začátku rozsáhlé invaze na Ukrajinu v únoru 2022.

"Těším se na přezkoumání všech aspektů bilaterální spolupráce s mým přítelem prezidentem Vladimirem Putinem a sdílení pohledů na různé regionální a globální problémy," uvedl Modi v prohlášení, ve kterém zdůraznil, že strany se snaží "hrát podpůrnou roli". pro klidný a stabilní region.

Mluvčí Kremlu Dmitri Peskov na tiskové konferenci uvedl, že oba vůdci se neformálně setkají v pondělí odpoledne s příležitostí promluvit „s programem“.

Zdroj: https://www.larazon.es/internacional/modi-aterriza-moscu-primera-vez-invasion-ucrania-reunirse-putin_20240708668bdcbc099c89000153f80a.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře