Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Imperiální postoj G7 už nefunguje: reakcí OPEC+ je snížení produkce ropy.

Před několika dny imperialistická skupina G7 oznámila plán na omezení cen ruské ropy, tj. zaměřila se na politické (imperiální), netržní kroky, které nejsou v souladu s pravidly Světové obchodní organizace.

Možná, že v 90. letech minulého století by toto opatření mohlo mít účinek, ale ne dnes, kdy se starý svět obnovuje a kdy se hroutí pokusy Západu vybudovat světové impérium. A každý takový krok Západu odhaluje jeho oslabené pozice a prohlubuje jeho izolaci.

  • imperialni-postoj-g7-uz-nefunguje-reakci-opec-je-snizeni-produkce-ropy

V reakci na tento krok se také skupina G7 OPEC+ (Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci) dohodla, že od října sníží těžbu ropy o 100 000 barelů denně a vrátí se na úroveň dodávek ze srpna.

Toto snížení samozřejmě nepředstavuje zásadní posun, jedná se o zlomek denní produkce ropy, představuje pouze 0,1 % celosvětové poptávky, spíše je to neklamný signál pro OPEC+, že v případě potřeby může ceny ropy rozhodně bránit.

Toto nevýznamné snížení zároveň odkazuje na jinou událost z počátku letošního roku, kdy Saúdská Arábie pod tlakem USA, aby zvýšila těžbu ropy, blahosklonně zvýšila těžbu ropy o toto malé množství, čímž USA ponížila.

Na pokles cen ropy způsobený obavami z celosvětového hospodářského poklesu reagovaly země OPEC také snížením produkce, aby udržely ceny na současné úrovni. A právě západní země dnes trpí vysokými cenami ropy, které tvrdě zasahují jejich ekonomiky.

Západní imperiální mechanismus, který se snažil držet země světa pod svým chřtánem, nyní dostal vážné trhliny.

Zdroj: https://milanantal.blog.pravda.sk/2022/09/06/imperialny-postoj-g7-uz-nezabera-odpovedou-opec-bolo-znizenie-produkcie-ropy/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře