Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putinova chyba

Paul Craig Roberts

Ruský prezident Vladimir Putin je v západním světě nejdémonizovanější osobou od dob Usámy bin Ládina a Adolfa Hitlera. Hillary Clintonová říká, že Putin je "nový Hitler". Americký prezident Biden říká, že Putin je příliš zlý na to, aby mu bylo dovoleno zůstat v úřadu.

Navzdory těmto tvrdým charakteristikám ruského vůdce se Kreml teprve nedávno vzdal vyjednávání o míru se Západem a s ukrajinskou loutkou Západu. Není totiž jasné, zda Kreml ještě nevidí nápis na zdi. V Rusku stále působí atlantičtí integrátoři, kteří jsou stále ochotni vzdát se ruské suverenity za začlenění do Západu. Zdá se, že Putin není schopen nebo ochoten zbavit se těch Rusů, kteří omezují ruskou zahraniční a hospodářskou politiku v zájmu Západu.

  • putinova-chyba
  • putinova-chyba

Putinovou chybou je, že je liberálem americké univerzity z roku 1950, věřícím v mezinárodní právo, ve vzájemný respekt a spolupráci, v řešení konfliktů diplomacií. Putin a Rusko mají potíže, protože Putin nadále věří v morální chování, zatímco Západ dal jasně najevo, že jedinou hodnotou je hegemonie USA.

Kdyby byl Putin skutečně novým Hitlerem, neexistovala by ani Ukrajina, ani Evropa, a pravděpodobně ani USA.

Putinova historie přijímání západních provokací zabránila Armagedonu a zároveň nás k němu přivedla. Mimořádná pomalost Kremlu rozpoznat hrozbu a podniknout jakékoli kroky, aby se s hrozbou něco udělalo, naučila Washington a jeho loutky, že Rusko nemá žádné červené linie.

V důsledku toho jich bylo překročeno mnoho. Rusko si stěžuje, ale nedělá nic nebo jen málo. Výsledkem je, že Západ odmítá ruská varování před jadernou válkou jako pouhé chvástání.

Západ již nebere Rusko vážně. Dokonce i malé, vojensky impotentní státy neváhají Rusko urážet a provokovat.

Omezená a pomalá ruská intervence na východní Ukrajině umožnila celému Západu zapojit se do války tím, že na Ukrajinu poslal zbraně, poskytl Ukrajině zpravodajské informace pro útok na ruské síly, spolupracoval na sankcích Washingtonu a řídil válečný narativ v zájmu Ukrajiny. Není pochyb o tom, že USA a NATO jsou bojovníky ve válce proti Rusku.

Navzdory varováním Rusko tuto skutečnost nadále vojensky ignoruje. Jak dlouho to ještě může trvat?

Hrozí nám jaderná válka nikoliv kvůli ruské agresi, ale kvůli omezeným a slabým ruským reakcím na extrémní provokace. Západ na základě Putinova staromódního liberalismu dospěl k závěru, že Rusko je slabé a lze ho přetlačit.

Právě tento závěr vyústí v jadernou válku, pokud se Rusové Západu nevzdají a nestanou se další loutkou jako Německo, Francie a Spojené království.

 zdroj: paulcraigroberts.org

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře