Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rozhovor s diplomatem a politologem prof. Petrem Drulákem o aktuální zahraniční politice ČR

„Pokud máte vládu, která neumí uskutečňovat národní zájem, tak ona musí čas od času ukázat nějaké výsledky. Nemohou ukázat nic reálného, protože v zahraniční politice nedosáhli vůbec ničeho, v evropské politice nedosáhli vůbec ničeho, tak dělají levná gesta. Jako je fotka Putina v pytli na mrtvoly na budově ministerstva vnitra. Pro mě jsou jejich gesta buď prázná, nebo nechutná,“ říká v rozhovoru politolog a expert na mezinárodní vztahy prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D.

Zahraniční politikou Fialovy vlády není překvapen, protože od ní měl dle svých slov od začátku minimální očekávání už podle personálního obsazení postů premiéra, ministra zahraničí, ministryně obrany, kteří nemají zahraničně-politickou zkušenost. Kritiku směřuje profesor Drulák i na další ministry, konkrétně ministra vnitra a nedávno do médií uniknuvší návrh chystaného zákona proti šíření dezinformací. „Každý soudný člověk, když si to přečte, tak může říct jedině, že je to pokus o návrat do totality.

Jediné, s čím se tam dá souhlasit, je, že dezinformátor se velmi těžko definuje. Pokud by ho ti předkladatelé definovali, tak by tam samozřejmě museli na prvním místě zařadit ministra vnitra a další vysoké státní představitele, kteří zásadním způsobem posouvají a manipulují informace.

To ale není smysl toho zákona. Smysl je umlčovat ty, kdo budou argumentovat z jiných pozic a ukazovat, že realita je jiná než jak tvrdí ta oficiální pravda, patrně dneska už Pravda s velkým P,“ komentuje.

  • rozhovor-s-diplomatem-a-politologem-prof-petrem-drulakem-o-aktualni-zahranicni-politice-cr3

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře