Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Turecko tvrdí, že, niektorí členovia NATO chcú, aby vojna na Ukrajine ublížila Rusku

Turecký minister zahraničných vecí Mevlut Cavusoglu v stredajšom rozhovore uviedol, že niektoré členské štáty NATO chcú, aby vojna na Ukrajine trvala dlhšie ako spôsob, ako ublížiť Rusku.

"V rámci NATO sú krajiny, ktoré chcú, aby vojna pokračovala," povedal Cavusoglu pre CNN Turk. "Chcú, aby sa Rusko stalo slabším."

  • turecko-tvrdi-ze-niektori-clenovia-nato-chcu-aby-vojna-na-ukrajine-ublizila-rusku

Podľa iránskej tlačovej agentúry Mehr si Cavusoglu nemyslel, že vojna bude trvať dlho po tom, čo Rusko a Ukrajina viedli minulý mesiac mierové rozhovory v Istanbule. Po stretnutí ministrov zahraničných vecí NATO však nadobudol dojem, že niektorí členovia aliancie nechcú, aby sa vojna skončila.

Od ruskej invázie 24. februára sa USA a mnohí ich spojenci v NATO vzdali diplomacie s Ruskom. Západné mocnosti namiesto hľadania diplomatického riešenia sypú na Ukrajinu zbrane a vedú kampaň ekonomických sankcií proti Rusku.

Názor niektorých členov NATO na vojnu zhrnula nedávna správa The Washington Post ... V správe sa uvádza: " Pre niektorých členov NATO je pre Ukrajincov lepšie pokračovať v boji a umierať, ako dosiahnuť mier, ktorý príde príliš skoro alebo za príliš vysokú cenu pre Kyjev a zvyšok Európy."

V správe WaPo sa tiež uvádza: „Západní podporovatelia Ukrajiny prisahali, že budú rešpektovať rozhodnutia Kyjeva v akomkoľvek urovnaní s cieľom ukončiť vojnu s Ruskom, ale keďže sú v hre väčšie problémy globálnej bezpečnosti, existujú limity, koľko kompromisov niektorí v NATO podporia."

Zdroj: antiwar.com

http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře