Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V JEDNOTĚ JE SÍLA. Zpráva o tom, jak probíhají práce na sjednocení vlastenecké scény. Kdo jednat chce, kdo jednání odmítá, s kým jsme se už dohodli

Vnitropolitická situace v České republice eskaluje, vláda se otřásá v základech a politici mluví o předčasných volbách, které by se mohly konat už letos na podzim. Vlastenecká scéna nezahálí a jedná o vytvoření silného volebního uskupení pronárodních stran.

  • v-jednote-je-sila-zprava-o-tom-jak-probihaji-prace-na-sjednoceni-vlastenecke-sceny-kdo-jednat-chce-kdo-jednani-odmita-s-kym-jsme-se-uz-dohodli

 

Národní demokracie ihned po volbách oznámila, že cítí jako svou povinnost napomoci vytvoření tohoto jednotného bloku, který by byl alternativou k současným systémovým stranám, a vést za tímto účelem v první fázi dvoustranná jednání s dalšími politickými subjekty, se kterými mají Národní demokracie a Rozumní jednoznačné programové průniky.

Se svým návrhem spolupráce za účelem vytvoření jednotných kandidátek pronárodních sil obeslala celkem devět politických subjektů.

Pozitivní odezvu ve smyslu ochoty jednat jsme obdrželi od čtyř stran, tři strany se dosud nevyjádřily a jedna strana (Strana nezávislosti ČR) už dopředu bez jakéhokoli jednání spolupráci odmítla – dopis jejího předsedy Františka Matějky zveřejňuji v rámci transparentnosti zde.

V červnu Národní demokracie jednala jednotlivě se SPR-RSČ Miroslava Sládka a s Aliancí národních sil. Obě strany jsou ochotny uvažovat o společných kandidátních listinách pro krajské volby a volby do Poslanecké sněmovny. Jednala také s bývalými členy SPD v několika krajích, kteří mají zájem se do společného projektu zapojit.

Dne 4. července se sešli představitelé Národní demokracie (Adam B. Bartoš), Rozumných (Petr Hannig) a Hnutí CESTA (Cesta odpovědné společnosti), kterou zastupoval její volební lídr z eurovoleb Antonín Baudyš. Diskutovaly se možnosti povolební spolupráce s výhledem na krajské, senátní a parlamentní volby. Schůzka byla konstruktivní a potvrdilo se, že máme mnoho společných jmenovatelů, které by takovou spolupráci umožňovaly. Jednání budou pokračovat.

Národní demokracie bude dále jednat se stranou Alternativa pro ČR, se kterou má také mnoho styčných programových bodů.

Dělnická strana národní spravedlnosti (DSSS) podmínila jakékoli jednání veřejnou omluvou předsedy ND Adama B. Bartoše předsedovi DSSS Tomáši Vandasovi za jeho výrok z roku 2015. Předseda ND se Tomáši Vandasovi omluvil (video zde), aby spolupráci nic nestálo v cestě. Po této omluvě vyslovila DSSS souhlas se schůzkou, která proběhne v září.

“Tímto výčtem chci informovat veřejnost o tom, jak tato jednání probíhají a jak se snažíme dostát slibu, který jsem ihned po volbách dal, a sice – že se pokusíme roztříštěné vlastenecké strany sjednotit. Jsem přesvědčen, že rčení “v jednotě je síla” je pravdivé a inspirativní, stejně jako příměr o Svatoplukových prutech. Pokud jsme si v minulých letech užívali “luxus” kandidovat samostatně, nadešel čas, kdy musíme spojit síly. Naši ideoví nepřátelé to už pochopili a nevidím důvod, proč by podobně pragmaticky neměly jednat i strany, kterým na blahu národa – narozdíl od stran Demobloku – záleží skutečně. Národní demokracie udělá vše, co je v jejích silách, aby sjednocení vlastenecké scény napomohla. V době dovolených se toho moc nestihne, proto jsme se maximálně snažili najít shodu ještě před jejich začátkem. A to se podařilo,” řekl k tomu předseda ND Adam B. Bartoš.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře