Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Irán vyvinul hypersonickou střelu...

Komentář Zdeňka Bálka k článku:

Irán vyvinul hypersonickú strelu schopnú prekonať všetky systémy protiraketovej obrany, oznámil veliteľ letectva a protivzdušnej obrany iránskych Revolučných gárd

----------------------------------------------------------------------------- 

 

  • iran-vyvinul-hypersonickou-strelu

Na jednu stranu je dobře a slouží to naší všeobecné planetární ochraně, že dřívější otroci získávají zbraně, které mohou zbraním někdejšího, amerického hegemona plně konkurovat.

Na druhou stranu je to děsivé a nedává žádného východiska ze sebezničující, planetární, zbrojní smyčky.

Nejde jen o jaderné zbraně, vylepšené o stále sofistikovanější nosiče, ale i o biologické zbraně, které jsou dnes již na takové úrovni, že pro ně není problém vyhladit celé rasy, třeba tu slovanskou. Kudy z toho ven?

Nevidím jiné řešení než to, že na planetární scénu bude muset vstoupit světová velmoc, která je všeobecné respektována jako ten, kdo dodržel a dodržuje všechny své závazky, ten který již pochopil, že naše planeta je vzájemně propojený organismus a jakákoliv odchylka znamená ohrožení i pro ni samu.
 
A myslete si o tom, co chcete, ale taková planetární velmoc, uvažující v globálním měřítku, je v dnešní době jen jedna! A tou je současné Putinovo Rusko, byť právě teď samo válčí o své vlastní přežití.
 
Má-li náš lidský svět zůstat zachován, na scénu musí vystoupit dostatečně mocný garant, který vytvoří nová pravidla, nové instituce (nebo obmění fungování těch dosavadních, třeba OSN) a ustanoví průhlednou, celosvětovou kontrolu nad nimi! Žádné jiné východisko v tuto chvíli není!
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře