Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lisette Voytko: Japonský lék na chřipku působí i proti koronaviru, oznamují Číňané

Současně se čtvrteční zprávou o tom, že globální počet obětí koronaviru překročil číslo
200.000, bylo z mnohých pramenů oznámeno, že japonský lék proti chřipce, který v Číně prochází klinickými zkouškami jako možný lék i proti koronaviru, zde účinně pomohl vyléčit řadu nemocných.

  • lisette-voytko-japonsky-lek-na-chripku-pusobi-i-proti-koronaviru-oznamuji-cinane

-Lék favipiravir se prodává pod značkovým názvem Avigan a byl byl podle Nikkei Asian Review vyvinut japonskou firmou Fujifilm Toyama Chemical v roce 2014.

-Nikkei oznámil, že lék byl ve městech Wu-chan a Schenzen podán v rámci zkoušek 200 nemocným.

 -Výsledky podle Nikkei prokázaly, že u nemocných, kterým byl podán favipiravir, se prokázala nepřítomnost koronaviru v těle už po čtyřech dnech, zatímco u kontrolní skupiny, která lék nepoužila, trvalo toto zotavení 11 dní. Oficiálně to oznámil ředitel Čínského vládního centra biotechnologického vývoje Zhang Xinpin.

-Zhang reportérům na úterní tiskové konferenci dále oznámil, že lék je „naprosto bezpečný a prokazatelně účinný“ a nemá žádné rozpoznatelné vedlejší účinky.

-Akcie firmy Fujifilm v odpověď na tuto informaci, sdělenou světu agenturou Reuters, poskočily o 15 procent.

-Jak oznámil list Guardian, citující japonské ministerstvo zahraničí, klinické zkoušky však prokázaly, že lék není účinný u pacientů s těžkým průběhem nemoci.
 
Tiskový mluvčí firmy Fujifilm řekl reportérům Nikkei Asian Review, že Fujifilm se čínských klinických zkoušek s favipiravirem neúčastní a v současné době je jen vyhodnocuje. V současnosti existují jisté výhrady proti léku v Japonsku a Jižní Koreji, třebaže Fujifilm lék v Japonsku za účelem klinických zkoušek distribuuje.Výsledky se však očekávají až v průběhu několika měsíců.
 
Z webu Forbes vybral a přeložil Lubomír Man
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře