Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mobilní Keňan – zdravý Keňan

  • MEDAP
Poměr pacientů na lékaře 6.000 ku 1 a nedostatek zdravotnických pracovníků není v Keni jediným problémem co se týče přístupu ke slušné zdravotní péči. Nelicencovaní podvodníci rozdávají prošlé léky lidem, kteří nemají lepší možnost, a nedostatek informací o zdravotnických službách šarlatánům nalákat oběti velmi usnadňuje. Jen letos na podzim bylo keňskými úřady zavřeno 22 ilegálních klinik.

Více než 25 milionů Keňanů vlastní mobilní telefony, takže tvorba aplikací je logickým způsobem, jak šířit důležité informace o zdraví. MedAfrica, nová smartphone aplikace, poskytuje služby pro Keňany, kteří mají připojení na mobilní internet, při hledání renomované zdravotní péče. Aplikace funguje jako mobilní Zlaté stránky zdravotnických služeb, poskytující základní seznamy odborníků v této oblasti. Mezi další funkce patří „kontrolor symptomů", díky kterému pacienti mohou porovnat své potíže s různými chorobami a na základě toho se rozhodnout, zda vyhledat lékařskou pomoc.

Tato aplikace, která je od listopadového uvedení na trh stahována tisíckrát denně, je produktem místní firmy Shimba Mobile, a operuje se 100 000 dolarů, které pocházejí z evropských rizikových kapitálů. V tuto chvíli jsou veškeré informace zdarma, ale už od saméhozačátku se pracuje na několika strategiích pro zpeněžení. "Nejdříve ze všeho musíte myslet na udržitelnost. Ale hlavně musíte prokázat význam a hodnotu," řekl generální ředitel Steve Mutinda na technologické konferenci letos na podzim. Chce-li i nadále fungovat, zpoplatní časem firma měsíční přístup lékařů do uživatelské základny, nabídne nastandardní obsah a bude poskytovat placenou reklamu.

Zdroj: http://www.good.is/post/kenyans-going-mobile-to-stay-healthy/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře