Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pikora: V JAR probíhá genocida bělochů...

Vladimír Pikora 1. díl: V Jihoafrické republice je každý pátý den brutálně zavražděn bílý farmář
Rasismus je všeobecně odsuzován jako nepřijatelný přístup k člověku. Drtivá většina lidí souhlasí s tím, že posuzovat člověka podle jeho příslušnosti k nějaké etnické skupině nebo podle barvy pleti není správné. Slovo „rasista“ je ale také zneužíváno v politickém a společenském boji – a to v případech, kdy je někdo takto označen zcela účelově, proto, aby byl společensky dehonestován a zničen.

  • pikora-v-jar-probiha-holokaust-belochu

Ale zdá se, že značná část společnosti je ochotna jistý druh rasismu tolerovat, a to když je zaměřen směrem k bělochům. Na přední místa v západních médiích se moc často nedostane brutální násilí vůči bílým farmářům v Jihoafrické republice, ale i jinde. Jako by bylo ve společnosti usazeno přesvědčení, že si to ti běloši od většinového černošského obyvatelstva zaslouží jako odplatu za období kolonialismu. O příčinách těchto událostí nejen v Jihoafrické republice, a jaké to může mít následky, rozmlouvá Martina Kociánová s ekonomem Vladimírem Pikorou.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/pik...

-------------------

Vladimír Pikora 2. díl: V Zambii se nemůže stát prezidentem člověk, který má mezi svými předky bělocha


Slabě, ale přece k nám na Západ doléhají zprávy o tom, co se děje v Jižní Africe, kde jsou bílí farmáři vyháněni ze svých pozemků, brutálně mučeni a zabíjeni. Část černošského obyvatelstva s vidinou toho, že se chystá vyvlastnění půdy, se snaží zmocnit majetku bílých, tedy v jejich očích těch bohatých. V důsledku toho ovšem hrozí, že se Jihoafrická republika ekonomicky zhroutí a propadne do chaosu, protože noví vlastníci neumí na farmách hospodařit a vše využijí k okamžité spotřebě. Podobně, jako se to v podobném případě stalo v Zimbabwe, kde propukl hladomor. Podobný scénář se může uskutečnit i v dalších zemích Afriky. Důsledky tohoto katastrofického vývoje, do kterého zasahují i klimatické změny, mohou ovlivnit život v dalších oblastech světa, včetně Západu. Z postižených zemí mohou odejít miliony migrantů a přesunout se do vyspělých zemí Evropy.
Jaké jsou příčiny vzrůstajícího napětí a možné scénáře dalšího vývoje v Jižní Africe a dalších zemí této oblasti? A proč Západ odvrací tvář od násilí, které Jihoafrické republice děje vůči bílým farmářům, jakoby nic nechtěl vidět a řešit? O těchto otázkách Martina Kociánová v další části rozhovoru rozmlouvá s ekonomem Vladimírem Pikorou.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/pik...

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře