Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tanzanský prezident podrobil korona-testy dodané ze zahraničí zkouškám kvality.

Také v Tanzanii je koronavirus tématem, i když je zde případů relativně málo. Odpovídající testovací sady pocházejí ze zahraničí. Tanzanský prezident je známý jako koronavirový pochybovač a podrobil dodané testy zkoušce.

COVID-19 již dávno dorazil také do východoafrické Tanzánie. Mezitím však země disponuje příslušnými testy, aby prokázala nákazu koronavirem. Podle tanzanského prezidenta Johna Magufuliho pocházejí tyto ze zahraničí. Bližší detaily hlava státu nesdělila.

  • tanzansky-prezident-podrobil-korona-testy-dodane-ze-zahranici-zkouskam-kvality

Magufuli, sám vystudovaný chemik, je proto podezírán, že epidemii neposkytl nezbytné uznání a jen zdráhavě následoval opatření, která měla být přijata. Opozice v zemi kritizuje prezidenta za jeho politiku vzhledem ke COVID-19.

V Tanzánii byly dosud pouze zavřeny školy, obchody jsou nadále otevřeny a dopravní prostředky jezdí jako obvykle. Zatímco tanzanský prezident své spoluobčany vyzval, aby se vyhnuli zbytným shromážděním, povzbudil je k tomu, aby udržovali hospodářství v chodu a nadále navštěvovali mešitu nebo kostel.

Na rozdíl od Tanzanie vyhlásila většina jiných zemí afrického kontinentu – navzdory mnohem menšímu počtu případů, než má většina jiných částí světa – regulační opatření a zákazy vycházení. V mnohých zemích trpí lidé teď pod koronavirovými opatřeními víc, než pod COVIDEM-19. Již tak chudí lidé zůstávají na mnohých místech bez jakéhokoli živobytí.

Nyní nechal John Magufuli doručené koronavirové testovací sady sám podrobit testu, aby si udělal obrázek o jejich kvalitě.

Byly tudíž odebrány náhodně mnohé ne-lidské vzorky, kromě jiného z papáji, z kozy a z ovce. Vzorky byly následně označeny etiketou s lidskými jmény a údaji o věku. Tyto vzorky byly pak údajně odeslány do laboratoře, aby byly otestovány pomocí testovací sady na koronavirus, přičemž pracovníci laboratoře nebyli o skutečném původu vzorků dopředu informováni.

Jak Magufuli po výsledcích testu prohlásil, byly vzorky papáji a kozy testovány jako pozitivní na COVID-19. To vede k závěru, že byli již pozitivně testováni lidé, kteří koronavirem infikováni nejsou.

„Tady se něco děje. Již jsem řekl, že bychom neměli akceptovat, že každá pomoc pro tento národ by měla být dobrá“, řekl Magufuli a dodal k tomu, že tyto sady by měly být prověřeny.

Magufuli prohlásil ve státním televizním programu TBC, že by se mohlo jednat o „technickou chybu“ nebo o „sabotáž.“ Tanzanská hlava státu vyzvala proto nového ministra pro ústavní a právní záležitosti Mwigulu Nehemba k tomu, aby se případu ujal.

„Právě komunikuji s Madagaskarem. Oni mají lék. Pošleme tam letadlo, a tento medikament přivezeme do naší země, aby z něj i Tanzanci měli užitek“, prohlásil během projevu.

Podle zpravodajské agentury Reuters však léčebná kůra na bylinné bázi nepodstoupila „žádné vědecky uznané testy.“ Mezitím se spekuluje, že Magufuli tento experiment pouze zinscenoval, aby ospravedlnil svoji neortodoxní koronavirovou politiku.

Případů nákazy a úmrtí hlášených na africkém kontinentu v souvislosti s COVID-19 je v porovnání s USA, částmi Asie a Evropy poměrně málo. Toto je dáváno do souvislosti také s poměrně nízkou úrovní testování.

Mezitím trpí východní Afrika nálety kobylek epického rozměru (též umělé vyvolaný fenomén, pozn. red.). Vlastně by měla být alespoň nyní dospívající druhá generace hmyzu potlačena pesticidy. Díky koronavirovým omezením k tomu však došlo pouze v ojedinělých případech. Teď přechází nálety kobylek do další fáze.

První den ve svém prezidentském úřadu v listopadu 2015 zanechal Magufuli trvalý dojem. Uskutečnil na svém ministerstvu financí přepadovou návštěvu, aby se ujistil, že zaměstnanci skutečně plní svoji práci – a vyslal tím poselství zemi, že nebude tolerovat špatné chování.

Jako úsporné opatření zakázal ten samý týden také všechny zahraniční cesty státních úředníků, které nebyly nezbytně nutné. Plán vyšel. Podle zprávy tanzanské centrální banky z roku 2017 ušetřil vládě za pouhý jediný rok 430 miliónů US dolarů.

Přeložila Andrea | Zdroj: RT Deutsch

Něco mi říká, že infikované testy nejsou záležitostí jen africké Tanzanie.

zdroj: https://tadesco.org/prezident-tanzanie-vysledkum-testu-na-koronavirus-neveri/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře