Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Celý svět je ohrožen naprostou ignorancí amerických vládnoucích elit

Paul Craig Roberts

Jak jsem již popsal, přiblížili jsme se osudovému okamžiku světových dějin, a to nikoliv kvůli globálnímu oteplování, Covidu, přelidnění, bělošskému rasismu nebo jakékoli jiné "krizi", kterou hypnotizují ignorantská média, ale protože nám hrozí jaderná válka, která má původ v totální hlouposti západních elit.

David Johnson denně vydává Ruský seznam, sbírku komentářů presstitutů a údajných "ruských expertů". Pročítám tyto výplody a málokdy se setkám s něčím alespoň trochu inteligentním. V USA a jejich evropských loutkách se "ruská analýza" skládá z rusofobních výlevů. Rusko sem, Rusko tam a tak dále. Tyto ignorantské žvásty vytvořily mezi západními rozhodovacími činiteli neskutečný myšlenkový rámec, který svádí washingtonské politiky k fatálním chybám.

  • cely-svet-je-ohrozen-naprostou-ignoranci-americkych-vladnoucich-elit

Dočetl jsem se, že Rusko bylo nebo bude na Ukrajině poraženo. Čtu, že čtyřhvězdičkový generál Petraeus, jeden z nejhloupějších washingtonských politických generálů, prohlásil, že Putin je zoufalý a v nezvratné situaci a že Ukrajina se po vítězství nad Ruskem stane členem NATO.

Sedím a přemýšlím, jak se člověk tak naprosto hloupý dostal na post čtyřhvězdičkového amerického generála. Bůh nám pomáhej.

V dobách studené války, které jsem se účastnil, jsme se navzájem poslouchali a debatovali o tom, kdo je za studenou válku zodpovědný. Výbor pro nebezpečí prezidenta, jehož jsem byl členem, naslouchal i Sovětům, stejně jako americké levici, která si myslela, že konflikt existuje proto, aby sloužil zájmům rozpočtů a moci amerického vojensko-bezpečnostního komplexu.

Nikdy nebyli sovětští představitelé uráženi a ignorováni takovým způsobem jako Putin. Prezident Reagan řekl kontingentu, který ho doprovázel do Reykjavíku na setkání s Gorbačovem, že každý, kdo se k sovětské delegaci zachová hrubě nebo odmítavě, bude na místě vyhozen.

V oněch dávno civilizovaných dobách americká vláda nepodstupovala žádné riziko, které by mohlo vyústit v jadernou výměnu se Sovětským svazem.

V 21. století je hrubé odmítání ruských obav ze strany americké vlády bezprecedentní. Washington svržením ukrajinské vlády a vynucením si tamní války značně přeceňuje své válečné schopnosti.

Co vysvětluje nedostatek opatrnosti Washingtonu?

Odpovědí je, že vzhledem k tomu, že západní média se zredukovala na poslušné ministerstvo propagandy, nemají rozhodující činitelé Washingtonu žádné spolehlivé informace. Presstitutky, západní politici a takzvaní "ruští experti" vytvořili pro rozhodující činitele fiktivní svět, který v nich vyvolává pocit, že mají situaci stále pod kontrolou. Nic nemůže být vzdálenější pravdě.

Máme tedy situaci, která se skládá z arogantních Američanů překypujících hegemonistickou pýchou, evropských loutek, které poslouchají pokyny z Washingtonu, a ruské vlády, která je nucena bránit sebe a ruské národy.

To je výbušná situace, zejména proto, že Putin pomalu zaujímá pevný postoj. Putinova úcta k mezinárodnímu právu nic neznamená pro Západ, pro nějž je mezinárodní právo jen zbraní, kterou lze použít proti těm, kdo se mu nepodřizují. Putinova úcta k mezinárodnímu právu je Washingtonem čtena jako neodhodlání skutečně hájit ruské zájmy.

Důsledkem bude, jak jsem vždy říkal, že Washington špatně přečte situaci a překročí příliš mnoho ruských červených linií. V tu chvíli nastoupí oheň a síra. Obávám se, že jsme tomuto bodu velmi blízko.

Putinova nedávná veřejná prohlášení a jeho projev k ruskému lidu jasně ukazují, že ruské vedení konečně a neochotně ztratilo veškerou víru v dosažení dohody se Západem. Je to naprosté selhání západní diplomacie, které připravilo půdu pro válku. Kreml si válku nepřeje, ale Washington ho přesvědčil, že válku není možné odvrátit jednáním. Nerozumnost Západu, který odmítl uzavřít s Moskvou dohodu o vzájemné bezpečnosti, naprosté zapojení Západu do toho, co Kreml považoval za policejní akci v oblasti Donbasu, a nyní washingtonská sabotáž plynovodu Nord Stream spolu s neustálými hrozbami, že Rusku zasadí zničující údery, vedly k tomu, že se Moskva připravuje na válku.

NATO je bezvýznamná vojenská síla a USA mají nulovou šanci zvítězit nad Ruskem v konvenční válce. Jediný způsob, jak se Washington může vyhnout ponižující porážce, je použít jaderné zbraně. Člověk by si myslel, že Kreml to ví a nebude čekat na první úder.

Naprosté selhání Washingtonu, který si z ochotného Ruska nevytvořil spojence a obchodního partnera, je nejhorším diplomatickým selháním v dějinách světa. Židovští neokonzervativci požadovali hegemonii na úkor Ruska. Americký vojensko-průmyslový komplex požadoval Rusko za nepřítele, aby ospravedlnil svou moc a rozpočet. Ministerstvo zahraničí potřebovalo ruskou hrozbu pro Evropu, aby udrželo normální vztahy mezi Evropou a Ruskem, které by Washingtonu uvolnily jeho evropské impérium. Americký prezident, který měl v úmyslu normalizovat vztahy s Ruskem, byl vyhnán z úřadu.

Všechny tyto sobecké materiální zájmy bez poctivých médií, která by je odhalila a kontrolovala, otevřely cestu ke třetí světové válce, válce, která navždy odstraní Západ jako sílu v dějinách.

Naprostá nereálnost, která panuje v USA, žene svět do záhuby.

zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2022/10/04/the-entire-world-is-threatened-by-the-total-ignorance-of-american-governing-elites/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře